Sık SorulanlarHasta Yorumları

Aethoxysklerol ile Varis Tedavisi

Aterosklerol ile varis tedavisi

Aethoxysklerol ile varis tedavisi diğer adı Köpük skleroterapi hastalar tarafından genellikle yanlış anlaşılmaktadır. Çoğu hasta varisli bacaklara dışarıdan köpük sürmek suretiyle yapılan bir tedavi olduğu zannetmektedir.

Aethoxysklerol ile Varis Tedavisi

Oysa köpük skleroterapi saç teli kadar ince iğneler ile kılcal damarların içine köpük haline getirilmiş Aterosklerol (aethoxysklerol) verilmesiyle yapılan tedavi yöntemidir.

Köpük denilmesinin nedeni tedavide kullanılan ilacın özel bir işlem ile köpürtülerek uygulanmasından kaynaklanmaktır.

Tedavi sırasında kullanılan ilacın derişim oranları işlemi doktor tarafından belirlenir.

Sıva Skleroterapi ile Varis Tedavisi

Bu tedavi yönteminde kullanılan ilaç köpürtülmeden damar içine doğrudan çok ince iğneler yardımıyla uygulanır. Bu nedenle varis hastaları bu tedavi esnasında neredeyse hiç acı duymazlar.

Aterosklerol (aethoxysklerol) kliniğimizde mevcut olup kendi hastalarımıza uygulanmaktadır.

Aethoxysklerol ile varis tedavisi için bize ulaşın!

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • Ş
  Şerife02.12.2022

  İyi günler hocam benim kızımın ayak baş parmağında hemonjiom var daha önce küçük bı operasyonyanla kaybolmuştu ama şimdi tekrar çıktı doktorumuz aethoxysklerol ilacını yapacak sizce hemonjiom için kullanılır mi

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba maalesef buradan tedavi hakkında kullanılır yada kullanılmaz diye yorum yapmam yasal değil. Sevgiler.

 • H
  Hacer11.02.2020

  iyi akşamlar hocam ben bugün 3.köpük tedavimi oldum.1 2. tedavide bir sorun olmadı .ama bugün iğneden sonra aşırı bir baş ağrısı oldu.bu sizce normal mi?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Hacer hanım geçmiş olsun. tedavinizi ben yapmadığım için bu gibi durumlarda bilgi vermem etik ve yasal değildir. Takipli olduğunuz doktorunuza danışmanızı önerir sağlıklı günler dilerim.

 • T
  Tuğba Künç07.06.2018

  günaydın iyi günler hocam kolay gelsin büyük varise ne tedavi yapıyorsunuz?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhabalar Tuğba hanım , öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Muayeneye geldiğiniz gün , kesin tanı için Ayakta Bilateral Venöz Renkli Doppler US çekilmesi gerekir. Sizin varisinizin tipini , derecesini ve yerini belirledikten sonra Venöz Haritalama oluşturulacak; sizin için uygun olan tedavi planı skleroterapi (köpük tedavisi) mi , Endovenöz Lazer Ablasyon (EVLA) mı karar verilecektir. Büyük damarlara Ameliyatsız Varis Tedavileri (Skleroterapi (köpük tedavisi) ve Endovenöz Lazer Ablasyon (EVLA) tedavileri ultrason eşliğinde yapılır ve hiçbir şekilde kesi ve dikiş olmaz. Muayene, tedavi ücretleri hakkında ya da bilgi ve randevu için : 0312 224 13 14 numaralardan bize ulaşabilirsiniz . Gününüz sağlık dolu olsun.

 • B
  Betül Aybek26.04.2018

  Köpük tedavisi hakkında bilgi alabilir miyim?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Betül hanım geçmiş olsun, Köpük tedavisi hakkında ayrıntılı bilgiye https://www.varisklinik.com/kopukle-varis-tedavisi linkinden ulaşabilirsiniz.

Soru Sor
Hasta Yorumları
Görüntü değişti ve ağrılarım kaboldu
Görüntü değişti ve ağrılarım kaboldu 18.12.2019

Ben Çiğdem Resuloğlu, Ordu'dan geliyorum. Üç çocuk annesiyim, üç normal doğum yaptım. Topuklu ayakkanı giymeyi giymeyi çok seviyorum. Rengin hanım'ı bir doktor arkadaşım tavsiye etti. Onun da varis problemleri vardır ve mutlu sonuçlar almıştı. Bende 2 seans sonucu çok mutlu sonuçlar aldım. Görüntü değişti ve ağrılarım kayboldu. Dr. Rengin hocamın'a teşekkür ediyor, Allah yolunu daima açık etsin diyorum. Sevgiler, saygılar...

Bacaklarım bir tüy gibi hafifledi
Bacaklarım bir tüy gibi hafifledi 03.12.2019

Yaklaşık yirmi yıldır varis sıkıntım vardı.Ağrılarım son on aydır çok artmıştı. Artık özellikle sol ayağımın üstüne basamıyordum. Dr. rengin Türkgüler Hocam'a yaptığım araştırmalar sonucu ulaştım. İyi ki ona rastgelmişim. Rengin Hocam ilk olarak görüntülü inceleme yaptı. Her iki bacağımda da dışardan da rahatça görünen kalın varisli damarlarım vardı. Ana damarımda sorun olmadığını söyledi. Rengin Hocam her iki bacağım için skleroterapi tedavisi yapacağını belirtti. İlk seansıma aynı gün başladı. Hiç ağrı hissetmedim. Rengin Hocam ertesi gün içinde randevu verdi ve ikinci seansımı aldım. Bir mucize gibiydi. Bacaklarım bir tüy gibi hafifledi. Çok şükür ağrılarım son buldu. İlk bir hafta varis çorabı giydim ve merhemimi, yağımı sürdüm. Bir ay sonra Rengin Hocam'a kontrole geldim. Beraber öncesi fotoğraflarıma baktık. Hiç bir damarımın izi kalmamıştı. Ağrılar bitmişti. Dr. Rengin Türkgüler hocam size çok teşekkür ederim. Derdime derman oldunuz. Uzun yıllar bu kutsal mesleği yapmanızı, benim gibi herkese şifa vermenizi dilerim. Emekli İngilizce Öğretmeni Aylin ÇAKIREL

Tedavimi oldum çok çok iyi bir sonuç aldım
Tedavimi oldum çok çok iyi bir sonuç aldım 10.06.2019

İnstagram da vakit geçirirken Dr. Rengin Türkgüler 'in sayfası dikkatimi çekti. Varis şikayetim olduğu içinde hemen arayıp öğrenmek istedim. Aradım çok samimi ve güler yüzle karşılandım. Randevu aldım ve muayeneye geldim. Başta çok tedirgindim ama Rengin hanım ve Beril hanımın güler yüzü ve samimi oluşu beni çok rahatlattı. Tedavimi oldum çok çok iyi bir sonuç aldım. Başta Dr. Rengin Türkgüler Hanıma, hemşiresi Beril hanıma ve Şengül hanıma samimiyetlerinden ve güler yüzlerinden dolayı ayrıca çok çok teşekkür ederim. Sanki yıllardır tanışıyor gibi hissettim kendimi. Hayat boyu başarılarınızın devamını dilerim. Sevgiler Sündüz Çiğdem Sevgiler Sündüz Çiğdem

Bacaklarımdaki şiddetli ağrılar kalmadı
Bacaklarımdaki şiddetli ağrılar kalmadı 04.06.2019

Yaklaşık olarak 5-6 yıldır bacağımda oluşan varislerden şikayetçiydim. Televizyonda bir haber programında babamın izleyip beni uyarmasıyla varisler için köpük ve lazer tedavisinden haberim oldu. İnternet aracığıyla yapmış olduğum uzun araştırmalar sonucunda da Dr. Rengin TÜRKGÜLER hocamla tanışma ve

Kısa ve acısız
Kısa ve acısız 04.06.2019

Varis ağrısından ve görüntüsünden dolayı çok rahatsız oluyordum. Kısa ve acısız süren tedavi sonucu bacaklarım düzeldi. Doktorum Rengin Türkgüler'e teşekkür ediyorum ve herkese tavsiye ediyorum..

Bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz
Bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz 08.11.2018

20 yıldır yanımdan ayrılmayan ağrılarımdan 2 seansta kurtuldum.Rengin hocama ve hemşire arkadaşlara çok teşekkür ederim. Keşke daha önce tanısaymışım, daha önce gelseymişim.Varislerimin bana yaşattığı ızdıraplardan bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz...Çok güzel... Tatlı dilli, güler yüzlü meslektaşım Allah razı olsun, hayat boyu başarı ve mutluluklar diliyorum.

Varis Ağrılarımdan Kurtuldum
Varis Ağrılarımdan Kurtuldum 16.07.2017

Doktor Rengin Hanım'ın sayesinde uzun zamandır sıkıntı yaşadığım varislerimden ve ağrılarımdan kurtuldum. ... Sevinç Kalın

Ağrısız Bir Yaz Geçirdik
Ağrısız Bir Yaz Geçirdik 16.07.2017

Ağrısız bir yaz geçirdik çok şükür, güler yüzlü karşılamanız ve samimiyetiniz için eşim Levent Özarslan ve kendi adıma çok teşekkür ederim.

O kadar çok işlem yaptırdım ki
O kadar çok işlem yaptırdım ki 16.07.2017

O kadar cok işlem yaptırdım ki yaptırmam dediğim şeyleri bile yaptım ama hiçbirinde fayda bulamadım. Taki Rengin hanımı tanıyana kadar size çok teşekkür ederim. Rengin hanım siz bana bir söz vermiştiniz.

Bacaklarım çok iyi durumda
Bacaklarım çok iyi durumda 16.07.2017

Merhaba Rengin hanım, bir aylık tatilden sonra Avustralya'ya döndüm. Size teşekkür etmek istiyorum. Ankara'nın temmuz ayı sıcağında olsada varislerimden kurtulmama yardım ettiniz. Sizi tercih ettiğim için çok mutluyum. Bacaklarım çok iyi durumda. Teşekkür ederim.

Ufuk Üniversitesi Cad. Farilya Bussines Center, No:8, Kat:14, Ofis:68, Çukurambar, Çankaya
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0532 385 31930312 224 1314