Sık SorulanlarHasta Yorumları

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi

Günlük yaşamımızda uzun süreli ayakta kalma zorunda kalabiliyoruz. Bu nedenle ortaya çıkan ve gelişen varis problemi ayak ve bacak sağlığımızı rahatsız eden sorunları da birlikte getiriyordu.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi

Bu sorun sadece sağlık açısından değil estetik açıdan da bizleri mutsuz edebiliyordu.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi de bu sorunu çözmek için bulunmuş yöntemlerden biri olarak sunuluyor.

Gelişen teknoloji ve lazerin varis tedavisi için kullanılmaya başlaması genel cerrahlar ve kalp damar cerrahları tarafından yapılan varis ameliyatını ortadan kaldırmıştır.

Lazerle yapılan varis tedavisinin en önemli avantajı bu tedavi için ekstra bir zaman ayırmak gerekmemesidir. Gerçekten de lazerle yapılan varis tedavisi için günlük yaşamınızın 1 saatini ayırmanız hastalıkla vedalaşmanız için yeterli olabilmektedir.

Ancal Lazerle kılcal varis tedavisinde tedavi hızlı olduğu gibi ağrısız ve acısız da olabilmektedir. Böylece hastaların ağrı duyma korkuları da son bulmuştur. Ancak Lazerle kılcal varis tedavisi sonrasında ciltte yanıklar olabilmektedir. Bu nedenle lazerle kılcal varis tedavisi kliniğimizde UYGULANMAMAKTA ve TAVSİYE DE edilmemektedir.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi hakkında daha fazla bilgi ve randevu için bize ulaşın!

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Sık Sorulan sorular
 • EVLA Nedir?
  Evla nedir?

  EVLA Nedir? EVLA (Endo Venöz Lazer Ablasyon) damar içinin lazer ile yakılması kelimelerinin İngilizcesinin baş harflerine verilen kısa addır.

  Evla için Lazerle varis tedavisi de denilebilir. EVLA tedavisi uygulanan hastalar tarafından çok sık kullanılmaya başladıkça varis hastaları tarafından çok sık sorulan bir soru olmaya başlamıştır. EVLA nedir?

  Lazer teknolojisinin varis tedavisinde kullanılmaya başlaması 2000 yılların başında bir girişimsel radyoloji uzmanı olan Dr. Robert Min ile mümkün olmuştur. Dr. Robert Min varis hastalığının tedavisi için o zamana kadar benimsenmiş olan ameliyat yönteminin yerine bir teknik geliştirmeye çalışmıştır. Teknik ameliyat ile koparılarak dışarı çıkarılacak damarı çıkarmak yerine dokuların içinde yakarak kapatmak ve dışarı çıkarmamak mantığı üzerine kuruludur. Bu teknikte Dr. Min bir radyoloji uzmanının en büyük avantajı olan ultrasonu kullanmış ve dokuların içindeki varisli damarın yerini ve şeklini görebilmiş ve damarı doğru yerden yakma imkanına kavuşmuştur. Daha sonra bu teknik pek çok girişimsel radyoloji uzmanı tarafından uygulanmaya başlanmış ve bu gün Türkiye'de de girişimsel radyoloji uzmanları tarafından lazerle varis tedavisi EVLA uygulanır hale gelmiştir. Bu teknikte varisli damarın içten yakabilmek için lazer fiberi kullanılmaktadır. Lazer fiberi yapı olarak bir ucundan lazer enerjisi verildiğinde diğer ucundan enerjinin çıkmasına imkan veren bir yapısı vardır. Dolayısıyla lazer fiberi damar içine enerji transferi için çok kullanışlıdır. İşlem sonunda kullanılan lazer fiberleri atılmaktadır. Tek kullanımlıktır.

  Varisli damarın içinin lazer enerjisi ile yakılabilmesi bu fiber optik teknolojisi ile mümkün olabilmiştir.

  Umarız Evla nedir? sorunuza gereken cevabı verebilmişizdir.
  Lazerle Varis Tedavisi EVLA nedir hakkında daha fazla bilgi ve randevu için bize ulaşın.
Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • G
  Gülçin Kaplan02.05.2023

  bacaklarımda kılcal damar varisi bulunmaktadır. nasıl bir tedavi yöntemi yapılması gerekir. Fiyat bilgisi almak istiyorum

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba Gülçin hanım. Kılcal ve orta seviye varislere Skleroterapi Köpük tedavisi yapıyorum. Detaylı bilgi vermek adına personelim bırakmış olduğunuz telefon numarasından sizi aradı ama ulaşamadı. 0532 385 31 93 numaralı hattımızı ararsanız yardımcı olabiliriz. Sevgiler.

 • G
  Gheyth Kamel07.01.2018

  Lazer kılcal damarlarının tedavisi ucreti ne kadar vey hang hastane adrees

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Sitemizin iletişim sayfasından bize ulaşabilir ya da 0 532 385 3193 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.

Soru Sor
Hasta Yorumları
Görüntü değişti ve ağrılarım kaboldu
Görüntü değişti ve ağrılarım kaboldu 18.12.2019

Ben Çiğdem Resuloğlu, Ordu'dan geliyorum. Üç çocuk annesiyim, üç normal doğum yaptım. Topuklu ayakkanı giymeyi giymeyi çok seviyorum. Rengin hanım'ı bir doktor arkadaşım tavsiye etti. Onun da varis problemleri vardır ve mutlu sonuçlar almıştı. Bende 2 seans sonucu çok mutlu sonuçlar aldım. Görüntü değişti ve ağrılarım kayboldu. Dr. Rengin hocamın'a teşekkür ediyor, Allah yolunu daima açık etsin diyorum. Sevgiler, saygılar...

Bacaklarım bir tüy gibi hafifledi
Bacaklarım bir tüy gibi hafifledi 03.12.2019

Yaklaşık yirmi yıldır varis sıkıntım vardı.Ağrılarım son on aydır çok artmıştı. Artık özellikle sol ayağımın üstüne basamıyordum. Dr. rengin Türkgüler Hocam'a yaptığım araştırmalar sonucu ulaştım. İyi ki ona rastgelmişim. Rengin Hocam ilk olarak görüntülü inceleme yaptı. Her iki bacağımda da dışardan da rahatça görünen kalın varisli damarlarım vardı. Ana damarımda sorun olmadığını söyledi. Rengin Hocam her iki bacağım için skleroterapi tedavisi yapacağını belirtti. İlk seansıma aynı gün başladı. Hiç ağrı hissetmedim. Rengin Hocam ertesi gün içinde randevu verdi ve ikinci seansımı aldım. Bir mucize gibiydi. Bacaklarım bir tüy gibi hafifledi. Çok şükür ağrılarım son buldu. İlk bir hafta varis çorabı giydim ve merhemimi, yağımı sürdüm. Bir ay sonra Rengin Hocam'a kontrole geldim. Beraber öncesi fotoğraflarıma baktık. Hiç bir damarımın izi kalmamıştı. Ağrılar bitmişti. Dr. Rengin Türkgüler hocam size çok teşekkür ederim. Derdime derman oldunuz. Uzun yıllar bu kutsal mesleği yapmanızı, benim gibi herkese şifa vermenizi dilerim. Emekli İngilizce Öğretmeni Aylin ÇAKIREL

Tedavimi oldum çok çok iyi bir sonuç aldım
Tedavimi oldum çok çok iyi bir sonuç aldım 10.06.2019

İnstagram da vakit geçirirken Dr. Rengin Türkgüler 'in sayfası dikkatimi çekti. Varis şikayetim olduğu içinde hemen arayıp öğrenmek istedim. Aradım çok samimi ve güler yüzle karşılandım. Randevu aldım ve muayeneye geldim. Başta çok tedirgindim ama Rengin hanım ve Beril hanımın güler yüzü ve samimi oluşu beni çok rahatlattı. Tedavimi oldum çok çok iyi bir sonuç aldım. Başta Dr. Rengin Türkgüler Hanıma, hemşiresi Beril hanıma ve Şengül hanıma samimiyetlerinden ve güler yüzlerinden dolayı ayrıca çok çok teşekkür ederim. Sanki yıllardır tanışıyor gibi hissettim kendimi. Hayat boyu başarılarınızın devamını dilerim. Sevgiler Sündüz Çiğdem Sevgiler Sündüz Çiğdem

Bacaklarımdaki şiddetli ağrılar kalmadı
Bacaklarımdaki şiddetli ağrılar kalmadı 04.06.2019

Yaklaşık olarak 5-6 yıldır bacağımda oluşan varislerden şikayetçiydim. Televizyonda bir haber programında babamın izleyip beni uyarmasıyla varisler için köpük ve lazer tedavisinden haberim oldu. İnternet aracığıyla yapmış olduğum uzun araştırmalar sonucunda da Dr. Rengin TÜRKGÜLER hocamla tanışma ve

Kısa ve acısız
Kısa ve acısız 04.06.2019

Varis ağrısından ve görüntüsünden dolayı çok rahatsız oluyordum. Kısa ve acısız süren tedavi sonucu bacaklarım düzeldi. Doktorum Rengin Türkgüler'e teşekkür ediyorum ve herkese tavsiye ediyorum..

Bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz
Bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz 08.11.2018

20 yıldır yanımdan ayrılmayan ağrılarımdan 2 seansta kurtuldum.Rengin hocama ve hemşire arkadaşlara çok teşekkür ederim. Keşke daha önce tanısaymışım, daha önce gelseymişim.Varislerimin bana yaşattığı ızdıraplardan bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz...Çok güzel... Tatlı dilli, güler yüzlü meslektaşım Allah razı olsun, hayat boyu başarı ve mutluluklar diliyorum.

Varis Ağrılarımdan Kurtuldum
Varis Ağrılarımdan Kurtuldum 16.07.2017

Doktor Rengin Hanım'ın sayesinde uzun zamandır sıkıntı yaşadığım varislerimden ve ağrılarımdan kurtuldum. ... Sevinç Kalın

Ağrısız Bir Yaz Geçirdik
Ağrısız Bir Yaz Geçirdik 16.07.2017

Ağrısız bir yaz geçirdik çok şükür, güler yüzlü karşılamanız ve samimiyetiniz için eşim Levent Özarslan ve kendi adıma çok teşekkür ederim.

O kadar çok işlem yaptırdım ki
O kadar çok işlem yaptırdım ki 16.07.2017

O kadar cok işlem yaptırdım ki yaptırmam dediğim şeyleri bile yaptım ama hiçbirinde fayda bulamadım. Taki Rengin hanımı tanıyana kadar size çok teşekkür ederim. Rengin hanım siz bana bir söz vermiştiniz.

Bacaklarım çok iyi durumda
Bacaklarım çok iyi durumda 16.07.2017

Merhaba Rengin hanım, bir aylık tatilden sonra Avustralya'ya döndüm. Size teşekkür etmek istiyorum. Ankara'nın temmuz ayı sıcağında olsada varislerimden kurtulmama yardım ettiniz. Sizi tercih ettiğim için çok mutluyum. Bacaklarım çok iyi durumda. Teşekkür ederim.

Ufuk Üniversitesi Cad. Farilya Bussines Center, No:8, Kat:14, Ofis:68, Çukurambar, Çankaya
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0532 385 31930312 224 1314