Sık SorulanlarHasta Yorumları
Sık Sorulan Sorular
Varisin Tedavisi Nasıl Yapılır?

Varisin Tedavisi Nasıl Yapılır?

Varisin tedavisi nasıl yapılır?

Varisin tedavisi nasıl yapılır sorusuna iki tane cevap verilebilir. Biri varis ameliyatı ile diğeri ise ameliyatsız varis tedavi yöntemleriyle şeklindedir.

Biz burada ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerinden bahsedeceğiz. Gelişen teknoloji sayesinde varis tedavisi ameliyatsız şekilde halledilebiliyor.

Varis ameliyatında ile damar vücut dışına çıkarılır. Ameliyatsız varis tedavisinde ise ameliyat ile çıkarılacak damar lazerle veya ilaç ile yakılarak kapatılır. Ameliyat ile bacak dışına çıkarılmak yerine lazer enerjisi kullanılarak bacağın içinde bırakılmasına rağmen güvenli biçimde yakılmaktadır. Böylece  bacaklarda cerrahi işlem yapılmadan ve ağrı hissedilmeden damarların lokal anestezi ile yakılarak kapatılması ile tedavi gerçekleştirilir.

Lazerle varis tedavisi : Varisli damarın kapatılması için kullanılan en yüksek teknoloji içeren varis tedavisi yöntemidir. Bu yöntemde lazer fiberi damarın içine yerleştirilir ve damarın içi lazer enerjisi ile yakılarak kapatılır. Lazer enerjisi damarın içine uygulandığında damarın içi plastik bir hortum gibi büzüşerek yapışır. Böylece damar içindeki kan akımı durur. Böylece sağlıklı toplardamarın işini yapması sağlanmış olur.

Köpükle Varis Tedavisi : Genellikle lazerle varis tedavisi ile tedavi edilemeyecek kadar dar olan damarlara uygulanan varis tedavisi yöntemidir. Bu yöntemde aterosklerol isimli ilaç özel işlemle köpürtülür ve çok ince iğneler yardımıyla varisli damarın içine verilir. Bu ilaç niteliği itibariyle damar içine etki ederek damarın yapışarak kapanmasına neden olmaktadır. Böylece varisli damardan kurtulmuş olunur.

Skleroterapi : Köpük tedavisinde kullanılan ilacın köpürtülmeden kullanılması suretiyle kapatılmasıdır. Bu tedavi yönteminde de aslında damar içten yakılmakta ancak bu kez lazer yerine damar içine verilen kimyasal ilaçlar ile damar yakılarak kapatılmaktadır. Skleroterapi en ince kılcal damarların tedavisinde kullanılmaktadır. Skleroterapi köpük tedavisinin uygulanamayacağı kadar ince kılcalların kapatılmasında en başarılı sonucu vermektedir.

Yukarıda anlatılan varis tedavisi yöntemlerinin her birinde prensip aynıdır. Varisli damarın kapatılması. Tedavi yöntemlerinin tamamında işlem ağrısızdır. Tedavi sonrasında hastaların seyahat engeli olmaz. Varisli damar ameliyatsız, ağrısız lazerle ve köpükle varis tedavisi yapılır.

Varisin tedavisi nasıl yapılır ve hakkında daha fazla bilgi ve randevu için bize ulaşın

Hasta Yorumları
Tedavimi oldum çok çok iyi bir sonuç aldım
Tedavimi oldum çok çok iyi bir sonuç aldım 10.06.2019

İnstagram da vakit geçirirken Dr. Rengin Türkgüler 'in sayfası dikkatimi çekti. Varis şikayetim olduğu içinde hemen arayıp öğrenmek istedim. Aradım çok samimi ve güler yüzle karşılandım. Randevu aldım ve muayeneye geldim. Başta çok tedirgindim ama Rengin hanım ve Beril hanımın güler yüzü ve samimi oluşu beni çok rahatlattı. Tedavimi oldum çok çok iyi bir sonuç aldım. Başta Dr. Rengin Türkgüler Hanıma, hemşiresi Beril hanıma ve Şengül hanıma samimiyetlerinden ve güler yüzlerinden dolayı ayrıca çok çok teşekkür ederim. Sanki yıllardır tanışıyor gibi hissettim kendimi. Hayat boyu başarılarınızın devamını dilerim. Sevgiler Sündüz Çiğdem Sevgiler Sündüz Çiğdem

Bacaklarımdaki şiddetli ağrılar kalmadı
Bacaklarımdaki şiddetli ağrılar kalmadı 04.06.2019

Yaklaşık olarak 5-6 yıldır bacağımda oluşan varislerden şikayetçiydim. Televizyonda bir haber programında babamın izleyip beni uyarmasıyla varisler için köpük ve lazer tedavisinden haberim oldu. İnternet aracığıyla yapmış olduğum uzun araştırmalar sonucunda da Dr. Rengin TÜRKGÜLER hocamla tanışma ve

Kısa ve acısız
Kısa ve acısız 04.06.2019

Varis ağrısından ve görüntüsünden dolayı çok rahatsız oluyordum. Kısa ve acısız süren tedavi sonucu bacaklarım düzeldi. Doktorum Rengin Türkgüler'e teşekkür ediyorum ve herkese tavsiye ediyorum..

Bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz
Bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz 08.11.2018

20 yıldır yanımdan ayrılmayan ağrılarımdan 2 seansta kurtuldum.Rengin hocama ve hemşire arkadaşlara çok teşekkür ederim. Keşke daha önce tanısaymışım, daha önce gelseymişim.Varislerimin bana yaşattığı ızdıraplardan bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz...Çok güzel... Tatlı dilli, güler yüzlü meslektaşım Allah razı olsun, hayat boyu başarı ve mutluluklar diliyorum.

Varis Ağrılarımdan Kurtuldum
Varis Ağrılarımdan Kurtuldum 16.07.2017

Doktor Rengin Hanım'ın sayesinde uzun zamandır sıkıntı yaşadığım varislerimden ve ağrılarımdan kurtuldum. ... Sevinç Kalın

Ağrısız Bir Yaz Geçirdik
Ağrısız Bir Yaz Geçirdik 16.07.2017

Ağrısız bir yaz geçirdik çok şükür, güler yüzlü karşılamanız ve samimiyetiniz için eşim Levent Özarslan ve kendi adıma çok teşekkür ederim.

O kadar çok işlem yaptırdım ki
O kadar çok işlem yaptırdım ki 16.07.2017

O kadar cok işlem yaptırdım ki yaptırmam dediğim şeyleri bile yaptım ama hiçbirinde fayda bulamadım. Taki Rengin hanımı tanıyana kadar size çok teşekkür ederim. Rengin hanım siz bana bir söz vermiştiniz.

Bacaklarım çok iyi durumda
Bacaklarım çok iyi durumda 16.07.2017

Merhaba Rengin hanım, bir aylık tatilden sonra Avustralya'ya döndüm. Size teşekkür etmek istiyorum. Ankara'nın temmuz ayı sıcağında olsada varislerimden kurtulmama yardım ettiniz. Sizi tercih ettiğim için çok mutluyum. Bacaklarım çok iyi durumda. Teşekkür ederim.

Beni varisten kurtardınız
Beni varisten kurtardınız 16.07.2017

Urfadan Ankaraya kadar Selam gönderiyorum Size teşekkür ediyorum Beni varisten kurtardınız Ramazanda ömrede agrısız Ve rahat vazifemizi yaptık Havalar biraz serinlesin Hanımıda getirecegim

Varıslerım ve ağrılarım kalmadı
Varıslerım ve ağrılarım kalmadı 16.07.2017

Uzun suredır varıs ağrısı çekiyordum ve bacaklarımda görünen varıslerım çok fazlaydı Rengın Hanım'a tedavı olmuş bır tanıdığım vasıtasıyla ıletışıme geçtım ve tedavı surecım başlamış oldu. Mükemmel bır insan her anlamda sızın sorularınıza cevap verebılecek kafanızda soru işaretlerinin kalmayacağından aldığınız tedavıden ilgiden alakadan fazlasıyla memnun kalacaksınız

Ufuk Üniversitesi Cad. Farilya Bussines Center, No:8, Kat:14, Ofis:68, Çukurambar, Çankaya
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0532 385 3193 0312 224 1314