Sık SorulanlarHasta Yorumları
Sık Sorulan Sorular
Varisin Tedavisi Nasıl Yapılır?

Varisin Tedavisi Nasıl Yapılır?

Varisin tedavisi nasıl yapılır?

Varisin tedavisi nasıl yapılır sorusuna iki tane cevap verilebilir. Biri varis ameliyatı ile diğeri ise ameliyatsız varis tedavi yöntemleriyle şeklindedir.

Biz burada ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerinden bahsedeceğiz. Gelişen teknoloji sayesinde varis tedavisi ameliyatsız şekilde halledilebiliyor.

Varis ameliyatında ile damar vücut dışına çıkarılır. Ameliyatsız varis tedavisinde ise ameliyat ile çıkarılacak damar lazerle veya ilaç ile yakılarak kapatılır. Ameliyat ile bacak dışına çıkarılmak yerine lazer enerjisi kullanılarak bacağın içinde bırakılmasına rağmen güvenli biçimde yakılmaktadır. Böylece  bacaklarda cerrahi işlem yapılmadan ve ağrı hissedilmeden damarların lokal anestezi ile yakılarak kapatılması ile tedavi gerçekleştirilir.

Lazerle varis tedavisi : Varisli damarın kapatılması için kullanılan en yüksek teknoloji içeren varis tedavisi yöntemidir. Bu yöntemde lazer fiberi damarın içine yerleştirilir ve damarın içi lazer enerjisi ile yakılarak kapatılır. Lazer enerjisi damarın içine uygulandığında damarın içi plastik bir hortum gibi büzüşerek yapışır. Böylece damar içindeki kan akımı durur. Böylece sağlıklı toplardamarın işini yapması sağlanmış olur.

Köpükle Varis Tedavisi : Genellikle lazerle varis tedavisi ile tedavi edilemeyecek kadar dar olan damarlara uygulanan varis tedavisi yöntemidir. Bu yöntemde aterosklerol isimli ilaç özel işlemle köpürtülür ve çok ince iğneler yardımıyla varisli damarın içine verilir. Bu ilaç niteliği itibariyle damar içine etki ederek damarın yapışarak kapanmasına neden olmaktadır. Böylece varisli damardan kurtulmuş olunur.

Skleroterapi : Köpük tedavisinde kullanılan ilacın köpürtülmeden kullanılması suretiyle kapatılmasıdır. Bu tedavi yönteminde de aslında damar içten yakılmakta ancak bu kez lazer yerine damar içine verilen kimyasal ilaçlar ile damar yakılarak kapatılmaktadır. Skleroterapi en ince kılcal damarların tedavisinde kullanılmaktadır. Skleroterapi köpük tedavisinin uygulanamayacağı kadar ince kılcalların kapatılmasında en başarılı sonucu vermektedir.

Yukarıda anlatılan varis tedavisi yöntemlerinin her birinde prensip aynıdır. Varisli damarın kapatılması. Tedavi yöntemlerinin tamamında işlem ağrısızdır. Tedavi sonrasında hastaların seyahat engeli olmaz. Varisli damar ameliyatsız, ağrısız lazerle ve köpükle varis tedavisi yapılır.

Varisin tedavisi nasıl yapılır ve hakkında daha fazla bilgi ve randevu için bize ulaşın

Hasta Yorumları
Bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz
Bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz 08.11.2018

Varis Ağrılarımdan Kurtuldum
Varis Ağrılarımdan Kurtuldum 16.07.2017

Doktor Rengin Hanım'ın sayesinde uzun zamandır sıkıntı yaşadığım varislerimden ve ağrılarımdan kurtuldum. ... Sevinç Kalın

Ağrısız Bir Yaz Geçirdik
Ağrısız Bir Yaz Geçirdik 16.07.2017

Ağrısız bir yaz geçirdik çok şükür, güler yüzlü karşılamanız ve samimiyetiniz için eşim Levent Özarslan ve kendi adıma çok teşekkür ederim.

O kadar çok işlem yaptırdım ki
O kadar çok işlem yaptırdım ki 16.07.2017

O kadar cok işlem yaptırdım ki yaptırmam dediğim şeyleri bile yaptım ama hiçbirinde fayda bulamadım. Taki Rengin hanımı tanıyana kadar size çok teşekkür ederim. Rengin hanım siz bana bir söz vermiştiniz.

Bacaklarım çok iyi durumda
Bacaklarım çok iyi durumda 16.07.2017

Merhaba Rengin hanım, bir aylık tatilden sonra Avustralya'ya döndüm. Size teşekkür etmek istiyorum. Ankara'nın temmuz ayı sıcağında olsada varislerimden kurtulmama yardım ettiniz. Sizi tercih ettiğim için çok mutluyum. Bacaklarım çok iyi durumda. Teşekkür ederim.

Beni varisten kurtardınız
Beni varisten kurtardınız 16.07.2017

Urfadan Ankaraya kadar Selam gönderiyorum Size teşekkür ediyorum Beni varisten kurtardınız Ramazanda ömrede agrısız Ve rahat vazifemizi yaptık Havalar biraz serinlesin Hanımıda getirecegim

Varıslerım ve ağrılarım kalmadı
Varıslerım ve ağrılarım kalmadı 16.07.2017

Uzun suredır varıs ağrısı çekiyordum ve bacaklarımda görünen varıslerım çok fazlaydı Rengın Hanım'a tedavı olmuş bır tanıdığım vasıtasıyla ıletışıme geçtım ve tedavı surecım başlamış oldu. Mükemmel bır insan her anlamda sızın sorularınıza cevap verebılecek kafanızda soru işaretlerinin kalmayacağından aldığınız tedavıden ilgiden alakadan fazlasıyla memnun kalacaksınız

Daha önce bir lazer tedavisi olmuştum
Daha önce bir lazer tedavisi olmuştum 16.07.2017

Ben Ankara'nin bir ilcesinde yasıyorum.Rengin hanımı eşim internet araştırmaları sonucu tesadüfen buldu. Kendisine çok korkarak tereddütle gittim,bir dinler çıkarım ne kaybedeceğimki diye düşünüyordum. Çünkü daha önce bir lazer tedavisi olmuştum .Hem tedavi hem sonuç çok üzücüydü ve varislerimde geçmemişti. Ama Rengin hanımın güler yüzü, tatlı dili, şefkatli dokunuşu beni tadavi olmaya ikna etti ve süreç başladı. Başlayalı üç ay oldu ve daha şimdiden çok mutluyum.Varislerim henüz tamamıyla bitmedi ama beni bu yaz rahatlıkla etek giyip mutlu edecek kadar azaldı. Her fırsatta eşime ve kendisine dua ediyorum.

İyi Bir Varis Doktoru
İyi Bir Varis Doktoru 16.07.2017

Rengin Hocam ile sağlık sektöründe çalıştığım ve bir Biyolog olduğum için anneme iyi bir Varis Doktoru ararken kesişti yollarımız iyi ki tanıdık sizi iyi ki güvendik size işini severek yapan başarı bir hekim diye bana sorsalar aklıma ilk gelecek isimsiniz başarılarınızın devamını diler sonuç için çok teşekkür ederiz.

Varis sıkıntınız varsa hiçççç beklemeyin
Varis sıkıntınız varsa hiçççç beklemeyin 16.07.2017

Aksaray'dan araştırma sonucu Uzman Dr Rengi Türkgüler'e Ulaştım. Uzman Dr Rengin Hanıma ve Asistanı Safiye Hanıma Gönülden İlgilendikleri için Teşekkürlerimi sunuyorum. Kısa sürede çokkkkk güzel sonuç aldım. Tedavi için geldiğimde psikolojikmen iyi olacağımı düşündüm tabiki bu düşünceye Safiye hanımın desteği de olmuştur. Veeeeeeee Varistennnn Kurtuldummmmmmm Tek seansta mükemmel ötesi sonuç aldım.

Ufuk Üniversitesi Cad. Farilya Bussines Center, No:8, Kat:14, Ofis:68, Çukurambar, Çankaya
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0532 385 3193 0312 224 1314