Sık SorulanlarHasta Yorumları

Varis Bitkisel Tedavisi

Varis Bitkisel Tedavisi

Varisin bitkisel tedavisi

Varis hastalığı damarlarda fiziki bir deformasyondan kaynaklandığından bu durumun ameliyat dışında düzeltilmesi mümkün değildir. Hele ki bitkisel kürler ile tedavi edileceğini ummak hayalcilik olur. Varis Bitkisel Tedavisi mümkün değildir.

Neredeyse her yaş grubunda görülmeye başlanan ancak belli bir yetişkinlik döneminde daha çok görülen varis hastalığına getirmiş olduğumuz tedavi yöntemleri sayesinde hastalarımıza hiçbir şekilde ağrı, sızı ve acı hissettirmeden tedavi yapılabilmektedir.

Son dönemde "her derdin devası bitkilerde" şeklinde yoğun bir propaganda yapılmaktadır. Ancak bu propaganda ne yazık ki bir takım ekonomik nedenler bir takım kişilerce kasıtlı olarak yapılmaktadır. Bu pazarlama tekniği ile ilaç olma özelliğini taşımayan envayi çeşit bitki karışımı hastalara önerilmektedir.  Bu pazarlama tekniğinde en çok kullanılan ifade Doğal varis tedavisi dir. Yıllardır varis hastalığı ve tedavisi konusunda çalışmakta olan Dr. Rengin TÜRKGÜLER'e başvuran varis hastalarının kimilerinin daha önce bu bitkisel kürleri kullandıkları görülmüştür. Ancak ne yazık ki varisi bitkisel tedavi yöntemleri ile tedavi olan bir tek kişi bile görülmemiştir. tedavi olmayı bir kenara bırakın varis rahatsızlığında olumlu yönde değişim bile sağlanamamıştır. Varis hastalığı damar çapının genişlemesinden kaynaklanır. Örnek vermek gerekirse plastik bir su hortumunun ya da naylon poşetin içindeki basınçtan dolayı genişlemesine benzer. Nasıl ki poşet eski şekline dönemez ise insan bacaklarındaki toplardamarları da poşet gibidir. Gerisin geriye daralması mümkün değildir. İlaçlar ile veya bitkisel tedaviler ile bu mümkün değildir.

Tedavi konforuna büyük önem veren ve tamamen uzman doktorların tedavi yapmasını öngören bir klinik olarak varis hastalığı çeken hastalarımızı her zaman sıcakkanlılıkla karşılamakta ve ilk olarak tedavi yöntemi tercihlerini onlara sormaktayız. Tedavi yöntemi tamamen kliniğimizin güvenilirliğine bırakıldığı takdirde öncelikli olarak varis hastalığının aşamasını ele almaktayız. Varis Bitkisel Tedavisi diye bir çözüm yoktur. Böyle bir yönteme başvurmayınız.

Genel olarak varis hastaların ilk tercih ettiği varisin bitkisel tedavisi yöntemi ne yazık ki olumlu sonuç vermemektedir. Bu konuda yüzlerce hastamız bitkisel tedavi yöntemlerini denediklerini ve paralarını boşa harcadıklarını geç de olsa anladıklarını ifade etmişlerdir.

Bu nedenle skleroterapi, köpük ya da diğer tedavi yöntemlerimizi hastalarımıza anlatmakta ve varis bitkisel tedavi yöntemlerinin neden işe yaramayacağını anlatmaktayız. Doğal varis tedavisi diye bir tedavi yöntemi yoktur. Bu nedenle kliniğimizde bilimsel tedavi yöntemlerini hatalarımıza anlatmakta ve kısa süre içerisinde bu hastalıktan kurtulmalarına yardımcı olmaktayız. Bu tedavide kullandığımız yöntemler tamamen en son teknolojik imkanlardan oluşmaktadır.

Özetle varisin bitkisel tedavisi mümkün değildir. Ancak belirtiler hafifletilebilir.

Bilimsel yöntemler ile varis tedavisi için bize ulaşın

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • Ç
  Çilem Turna03.12.2018

  Hocam merhaba, evde bitkisel tedavi yöntemi olarak ne tavsiye edersiniz. Teşekkürler

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Çilem hanım merhabalar . Varislerin bitkisel açıdan maalesef ki bir tedavisi yoktur. Bunların tedavisi köpük skleroterapi ve endovenöz lazer ablasyon ile çözüm bulabilirsiniz.Teşekkürler.

 • G
  Güneş Gürbüz17.10.2018

  hocam merhaba benim bacaklarımdaki varislerin iyileşmesi için tavsiye edebileceğiniz bitkisel bir çözüm yolu var mıdır?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Güneş hanım öncelikle geçmiş olun. Sadece ağrılarınızı,kıraplarınızı rahatlatabilir ilaçlar ve bitkisel çözümler.Ama tedavi olmadan varislerden kurtulmak mümkün değildir.Beklenirse ileri zamanlarda daha büyük problemler yaratabilir.

Soru Sor
Hasta Yorumları
Bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz
Bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz 08.11.2018

Varis Ağrılarımdan Kurtuldum
Varis Ağrılarımdan Kurtuldum 16.07.2017

Doktor Rengin Hanım'ın sayesinde uzun zamandır sıkıntı yaşadığım varislerimden ve ağrılarımdan kurtuldum. ... Sevinç Kalın

Ağrısız Bir Yaz Geçirdik
Ağrısız Bir Yaz Geçirdik 16.07.2017

Ağrısız bir yaz geçirdik çok şükür, güler yüzlü karşılamanız ve samimiyetiniz için eşim Levent Özarslan ve kendi adıma çok teşekkür ederim.

O kadar çok işlem yaptırdım ki
O kadar çok işlem yaptırdım ki 16.07.2017

O kadar cok işlem yaptırdım ki yaptırmam dediğim şeyleri bile yaptım ama hiçbirinde fayda bulamadım. Taki Rengin hanımı tanıyana kadar size çok teşekkür ederim. Rengin hanım siz bana bir söz vermiştiniz.

Bacaklarım çok iyi durumda
Bacaklarım çok iyi durumda 16.07.2017

Merhaba Rengin hanım, bir aylık tatilden sonra Avustralya'ya döndüm. Size teşekkür etmek istiyorum. Ankara'nın temmuz ayı sıcağında olsada varislerimden kurtulmama yardım ettiniz. Sizi tercih ettiğim için çok mutluyum. Bacaklarım çok iyi durumda. Teşekkür ederim.

Beni varisten kurtardınız
Beni varisten kurtardınız 16.07.2017

Urfadan Ankaraya kadar Selam gönderiyorum Size teşekkür ediyorum Beni varisten kurtardınız Ramazanda ömrede agrısız Ve rahat vazifemizi yaptık Havalar biraz serinlesin Hanımıda getirecegim

Varıslerım ve ağrılarım kalmadı
Varıslerım ve ağrılarım kalmadı 16.07.2017

Uzun suredır varıs ağrısı çekiyordum ve bacaklarımda görünen varıslerım çok fazlaydı Rengın Hanım'a tedavı olmuş bır tanıdığım vasıtasıyla ıletışıme geçtım ve tedavı surecım başlamış oldu. Mükemmel bır insan her anlamda sızın sorularınıza cevap verebılecek kafanızda soru işaretlerinin kalmayacağından aldığınız tedavıden ilgiden alakadan fazlasıyla memnun kalacaksınız

Daha önce bir lazer tedavisi olmuştum
Daha önce bir lazer tedavisi olmuştum 16.07.2017

Ben Ankara'nin bir ilcesinde yasıyorum.Rengin hanımı eşim internet araştırmaları sonucu tesadüfen buldu. Kendisine çok korkarak tereddütle gittim,bir dinler çıkarım ne kaybedeceğimki diye düşünüyordum. Çünkü daha önce bir lazer tedavisi olmuştum .Hem tedavi hem sonuç çok üzücüydü ve varislerimde geçmemişti. Ama Rengin hanımın güler yüzü, tatlı dili, şefkatli dokunuşu beni tadavi olmaya ikna etti ve süreç başladı. Başlayalı üç ay oldu ve daha şimdiden çok mutluyum.Varislerim henüz tamamıyla bitmedi ama beni bu yaz rahatlıkla etek giyip mutlu edecek kadar azaldı. Her fırsatta eşime ve kendisine dua ediyorum.

İyi Bir Varis Doktoru
İyi Bir Varis Doktoru 16.07.2017

Rengin Hocam ile sağlık sektöründe çalıştığım ve bir Biyolog olduğum için anneme iyi bir Varis Doktoru ararken kesişti yollarımız iyi ki tanıdık sizi iyi ki güvendik size işini severek yapan başarı bir hekim diye bana sorsalar aklıma ilk gelecek isimsiniz başarılarınızın devamını diler sonuç için çok teşekkür ederiz.

Varis sıkıntınız varsa hiçççç beklemeyin
Varis sıkıntınız varsa hiçççç beklemeyin 16.07.2017

Aksaray'dan araştırma sonucu Uzman Dr Rengi Türkgüler'e Ulaştım. Uzman Dr Rengin Hanıma ve Asistanı Safiye Hanıma Gönülden İlgilendikleri için Teşekkürlerimi sunuyorum. Kısa sürede çokkkkk güzel sonuç aldım. Tedavi için geldiğimde psikolojikmen iyi olacağımı düşündüm tabiki bu düşünceye Safiye hanımın desteği de olmuştur. Veeeeeeee Varistennnn Kurtuldummmmmmm Tek seansta mükemmel ötesi sonuç aldım.

Ufuk Üniversitesi Cad. Farilya Bussines Center, No:8, Kat:14, Ofis:68, Çukurambar, Çankaya
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0532 385 3193 0312 224 1314