Sık SorulanlarHasta Yorumları

Varis Bitkisel Tedavisi

Varis Bitkisel Tedavisi

Varisin bitkisel tedavisi

Varis hastalığı damarlarda fiziki bir deformasyondan kaynaklandığından bu durumun ameliyat dışında düzeltilmesi mümkün değildir. Hele ki bitkisel kürler ile tedavi edileceğini ummak hayalcilik olur. Varis Bitkisel Tedavisi mümkün değildir.

Neredeyse her yaş grubunda görülmeye başlanan ancak belli bir yetişkinlik döneminde daha çok görülen varis hastalığına getirmiş olduğumuz tedavi yöntemleri sayesinde hastalarımıza hiçbir şekilde ağrı, sızı ve acı hissettirmeden tedavi yapılabilmektedir.

Son dönemde "her derdin devası bitkilerde" şeklinde yoğun bir propaganda yapılmaktadır. Ancak bu propaganda ne yazık ki bir takım ekonomik nedenler bir takım kişilerce kasıtlı olarak yapılmaktadır. Bu pazarlama tekniği ile ilaç olma özelliğini taşımayan envayi çeşit bitki karışımı hastalara önerilmektedir.  Bu pazarlama tekniğinde en çok kullanılan ifade Doğal varis tedavisi dir. Yıllardır varis hastalığı ve tedavisi konusunda çalışmakta olan Dr. Rengin TÜRKGÜLER'e başvuran varis hastalarının kimilerinin daha önce bu bitkisel kürleri kullandıkları görülmüştür. Ancak ne yazık ki varisi bitkisel tedavi yöntemleri ile tedavi olan bir tek kişi bile görülmemiştir. tedavi olmayı bir kenara bırakın varis rahatsızlığında olumlu yönde değişim bile sağlanamamıştır. Varis hastalığı damar çapının genişlemesinden kaynaklanır. Örnek vermek gerekirse plastik bir su hortumunun ya da naylon poşetin içindeki basınçtan dolayı genişlemesine benzer. Nasıl ki poşet eski şekline dönemez ise insan bacaklarındaki toplardamarları da poşet gibidir. Gerisin geriye daralması mümkün değildir. İlaçlar ile veya bitkisel tedaviler ile bu mümkün değildir.

Tedavi konforuna büyük önem veren ve tamamen uzman doktorların tedavi yapmasını öngören bir klinik olarak varis hastalığı çeken hastalarımızı her zaman sıcakkanlılıkla karşılamakta ve ilk olarak tedavi yöntemi tercihlerini onlara sormaktayız. Tedavi yöntemi tamamen kliniğimizin güvenilirliğine bırakıldığı takdirde öncelikli olarak varis hastalığının aşamasını ele almaktayız. Varis Bitkisel Tedavisi diye bir çözüm yoktur. Böyle bir yönteme başvurmayınız.

Genel olarak varis hastaların ilk tercih ettiği varisin bitkisel tedavisi yöntemi ne yazık ki olumlu sonuç vermemektedir. Bu konuda yüzlerce hastamız bitkisel tedavi yöntemlerini denediklerini ve paralarını boşa harcadıklarını geç de olsa anladıklarını ifade etmişlerdir.

Bu nedenle skleroterapi, köpük ya da diğer tedavi yöntemlerimizi hastalarımıza anlatmakta ve varis bitkisel tedavi yöntemlerinin neden işe yaramayacağını anlatmaktayız. Doğal varis tedavisi diye bir tedavi yöntemi yoktur. Bu nedenle kliniğimizde bilimsel tedavi yöntemlerini hatalarımıza anlatmakta ve kısa süre içerisinde bu hastalıktan kurtulmalarına yardımcı olmaktayız. Bu tedavide kullandığımız yöntemler tamamen en son teknolojik imkanlardan oluşmaktadır.

Özetle varisin bitkisel tedavisi mümkün değildir. Ancak belirtiler hafifletilebilir.

Bilimsel yöntemler ile varis tedavisi için bize ulaşın

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • Ç
  Çilem Turna03.12.2018

  Hocam merhaba, evde bitkisel tedavi yöntemi olarak ne tavsiye edersiniz. Teşekkürler

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Çilem hanım merhabalar . Varislerin bitkisel açıdan maalesef ki bir tedavisi yoktur. Bunların tedavisi köpük skleroterapi ve endovenöz lazer ablasyon ile çözüm bulabilirsiniz.Teşekkürler.

 • G
  Güneş Gürbüz17.10.2018

  hocam merhaba benim bacaklarımdaki varislerin iyileşmesi için tavsiye edebileceğiniz bitkisel bir çözüm yolu var mıdır?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Güneş hanım öncelikle geçmiş olun. Sadece ağrılarınızı,kıraplarınızı rahatlatabilir ilaçlar ve bitkisel çözümler.Ama tedavi olmadan varislerden kurtulmak mümkün değildir.Beklenirse ileri zamanlarda daha büyük problemler yaratabilir.

Soru Sor
Hasta Yorumları
Tedavimi oldum çok çok iyi bir sonuç aldım
Tedavimi oldum çok çok iyi bir sonuç aldım 10.06.2019

İnstagram da vakit geçirirken Dr. Rengin Türkgüler 'in sayfası dikkatimi çekti. Varis şikayetim olduğu içinde hemen arayıp öğrenmek istedim. Aradım çok samimi ve güler yüzle karşılandım. Randevu aldım ve muayeneye geldim. Başta çok tedirgindim ama Rengin hanım ve Beril hanımın güler yüzü ve samimi oluşu beni çok rahatlattı. Tedavimi oldum çok çok iyi bir sonuç aldım. Başta Dr. Rengin Türkgüler Hanıma, hemşiresi Beril hanıma ve Şengül hanıma samimiyetlerinden ve güler yüzlerinden dolayı ayrıca çok çok teşekkür ederim. Sanki yıllardır tanışıyor gibi hissettim kendimi. Hayat boyu başarılarınızın devamını dilerim. Sevgiler Sündüz Çiğdem Sevgiler Sündüz Çiğdem

Bacaklarımdaki şiddetli ağrılar kalmadı
Bacaklarımdaki şiddetli ağrılar kalmadı 04.06.2019

Yaklaşık olarak 5-6 yıldır bacağımda oluşan varislerden şikayetçiydim. Televizyonda bir haber programında babamın izleyip beni uyarmasıyla varisler için köpük ve lazer tedavisinden haberim oldu. İnternet aracığıyla yapmış olduğum uzun araştırmalar sonucunda da Dr. Rengin TÜRKGÜLER hocamla tanışma ve

Kısa ve acısız
Kısa ve acısız 04.06.2019

Varis ağrısından ve görüntüsünden dolayı çok rahatsız oluyordum. Kısa ve acısız süren tedavi sonucu bacaklarım düzeldi. Doktorum Rengin Türkgüler'e teşekkür ediyorum ve herkese tavsiye ediyorum..

Bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz
Bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz 08.11.2018

20 yıldır yanımdan ayrılmayan ağrılarımdan 2 seansta kurtuldum.Rengin hocama ve hemşire arkadaşlara çok teşekkür ederim. Keşke daha önce tanısaymışım, daha önce gelseymişim.Varislerimin bana yaşattığı ızdıraplardan bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz...Çok güzel... Tatlı dilli, güler yüzlü meslektaşım Allah razı olsun, hayat boyu başarı ve mutluluklar diliyorum.

Varis Ağrılarımdan Kurtuldum
Varis Ağrılarımdan Kurtuldum 16.07.2017

Doktor Rengin Hanım'ın sayesinde uzun zamandır sıkıntı yaşadığım varislerimden ve ağrılarımdan kurtuldum. ... Sevinç Kalın

Ağrısız Bir Yaz Geçirdik
Ağrısız Bir Yaz Geçirdik 16.07.2017

Ağrısız bir yaz geçirdik çok şükür, güler yüzlü karşılamanız ve samimiyetiniz için eşim Levent Özarslan ve kendi adıma çok teşekkür ederim.

O kadar çok işlem yaptırdım ki
O kadar çok işlem yaptırdım ki 16.07.2017

O kadar cok işlem yaptırdım ki yaptırmam dediğim şeyleri bile yaptım ama hiçbirinde fayda bulamadım. Taki Rengin hanımı tanıyana kadar size çok teşekkür ederim. Rengin hanım siz bana bir söz vermiştiniz.

Bacaklarım çok iyi durumda
Bacaklarım çok iyi durumda 16.07.2017

Merhaba Rengin hanım, bir aylık tatilden sonra Avustralya'ya döndüm. Size teşekkür etmek istiyorum. Ankara'nın temmuz ayı sıcağında olsada varislerimden kurtulmama yardım ettiniz. Sizi tercih ettiğim için çok mutluyum. Bacaklarım çok iyi durumda. Teşekkür ederim.

Beni varisten kurtardınız
Beni varisten kurtardınız 16.07.2017

Urfadan Ankaraya kadar Selam gönderiyorum Size teşekkür ediyorum Beni varisten kurtardınız Ramazanda ömrede agrısız Ve rahat vazifemizi yaptık Havalar biraz serinlesin Hanımıda getirecegim

Varıslerım ve ağrılarım kalmadı
Varıslerım ve ağrılarım kalmadı 16.07.2017

Uzun suredır varıs ağrısı çekiyordum ve bacaklarımda görünen varıslerım çok fazlaydı Rengın Hanım'a tedavı olmuş bır tanıdığım vasıtasıyla ıletışıme geçtım ve tedavı surecım başlamış oldu. Mükemmel bır insan her anlamda sızın sorularınıza cevap verebılecek kafanızda soru işaretlerinin kalmayacağından aldığınız tedavıden ilgiden alakadan fazlasıyla memnun kalacaksınız

Ufuk Üniversitesi Cad. Farilya Bussines Center, No:8, Kat:14, Ofis:68, Çukurambar, Çankaya
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0532 385 3193 0312 224 1314