Sık SorulanlarHasta Yorumları

Varis İlaçları

Varis İlaçları Varis Tedavisinde İşe Yarar mı?

Bir hastalığa yakalandığımızda bu hastalıktan en basit şekilde kurtulmayı hedefleriz. Bu nedenle çocukluğumuzdan bu yana alışkanlığımız olan bir ilaç alıp hastalığı tedavi etmeye çalışırız.

Varis İlaçları

Böyle bir durum karşısında ilaç, krem veya bitkisel bir takım kürler ile hastalığı tedavi etmeye çalışırız. Bu şekilde varis tedavisi olmaya çalışırken konu komşudan tavsiyeler alır hatta onların kullandıkları ilaçları dahi kullanmayı deneyebiliriz. Fakat bu yaptığımız bize çok pahalıya patlayabilir. İlaçla tedavi edilemeyecek hastalıkları ilaçla ya da bitkisel yöntemlerle tedavi etmeye çalışırken hastalığımızın daha da ilerlemesine neden olabiliriz.

Varis İlaçları Şikayetleri Geçici Olarak Ortadan Kaldırır!

Varis ilaçları tedavide kullanıbilir ama kesin çözüm değildir. Daha çok ağrıları geçici bir süre boyunca ortadan kaldırırlar. İlaçla tedavi edilemeyecek olan hastalıklardan biridir varis hastalığı.

Varis hastalığın da tedavisi ameliyatla ya da ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri ile tedavi edilmesi gerekir. Bu nedenle varis hastası iseniz ilaçlardan ve bitkisel tedavilerden medet ummayın ve varis hastalığının teşhisi ve tedavisi için mutlaka doktora başvurunuz.

Bilimsel Varis İlaçları ve Bitkisel Varis İlaçları

Varis hastalığına bağlı olarak ortaya çıkan şikayetlerin azaltılmasını sağlamak için kullanılan ilaçlardan bahsetmek gerekir ise iki başlık altında toplamak faydalı olacaktır.

Varis İlaçları İsimleri

 • Daflon Tablet,
 • Doxium Kapsül,
 • Venoruton Forte,
 • Venotrex Retard Tablet.

Bilimsel çalışmalar sonucu ortaya konulmuş olan varis ilaçlarına örnek üç marka vardır. Daflon Tablet ve Doxium Kapsül ve Venoruton Forte bu ilaçlardır. Bu ilaçların mutlak surette doktor muayenesi ve renkli Doppler ile yapılacak varis muayenesi sonrasında varis hastalığının teşhisi sonrasında kullanılması gereklidir. Bu ilaçların doktor tavsiyesi dışında kullanılması tehlikeli olabilir.

Varis İlaçları İşe Yarar Mı?

Varis İlaçları

Varis İlacı Daflon Tablet

Bu ilaç bilinen varis ilaçlarının en sık kullanılanıdır. Bu ilaç varis hastalığının teşhisi sonrasında hastaların rahatlamasını sağlamak için verilir. İlaca veren doktorlar da bu ilacı tedavi amacıyla vermemektedir. Bu ilacın etken maddesi Diosmin ve Hesperidin dir.

Bu ilaç bir Fransız firması tarafından geliştirilmiş olup, Türkiye’deki yetkili firması Abdi İbrahim İlaç Sanayii A.Ş. dir. İlacın amacı hastalarda görülen şişlik, ağrı ve kramp problemine yönelik olarak rahatlatıcı etkisi nedeniyle kullanılmaktadır. Hamile kadınların kullanımı önerilmemektedir. İlacın doktor kontrolünde ve reçeteyle kullanılması gerekir.

Varis İlacı Doxium Kapsül

Kılcal varisler genel olarak tedavi edilmesi gereken varis tipleri değildir. Ancak kılcal varislerde sızlama olabilmektedir. Bu nedenle daha çok kılcal varislerin yarattığı sızlamayı hafifletmek için kullanılan bu ilaç da Abdi İbrahim A.Ş. firması tarafından Türkiye’de satılmaktadır.

Bu ilaç DOXIUM 500 mg kapsül olarak piyasaya sürülmektedir. İlaç İsviçre’li bir firma tarafından geliştirilmiş olup estetik varis tedavisi yapılana kadar kılcal varislerin yarattığı sızlamayı hafifletmektedir. İlacın doktor kontrolünde ve reçeteyle kullanılması gerekir.

Varis İlacı Venoruton Forte

Varis hastalığına kullanabilecek diğer bir bilimsel varis ilacı ise Venoruton Forte Tablettir. Bu ilacın diğerlerinden tek farkı ambalaj içindeki ilaç sayısıdır. Hemen hemen aynı etkiyi gösteren bu ürünler ile bacaktaki ağrılarından, ödemden ve krampdan geçici kurtulma imkanınız olabilmektedir.

Ruhsat sahibi ve üretici firması Novartis Sağlık Ticaret A.Ş. olup, Türkiye’de eczanelerde bulabilirsiniz. İlacın doktor kontrolünde ve reçeteyle kullanılması gerekir.

Piyasadaki Varis İlaçları İşe Yarıyor Mu?

Eczanelerde ve özellikle internette pazarlaması yapılan ve mucize varis tedavileri vaad eden varis ilaçları bulunmaktadır. Bu ilaçların hiçbirinin varisi tedavi etme özelliği yoktur. Bu ilaçların en iyisi varise bağlı şikâyetleri şişlikleri ve ağrıyı hafifletmekten başka işe yaramaz. Bu ilaçlar diş ağrısı dolayısıyla ağrı kesici ilaç almaya benzer.

Eğer dişinizi tedavi ettirmezseniz dişinizdeki çürük her geçen gün daha da kötüleşerek sonunda ağrı kesicilerin bile işe yaramayacağı bir durumun ortaya çıkmasına neden olur. Varis tedavisinde ilaç kullanmak da yukarıdaki örnekteki bir durumdur. İlaç almak kesin tedaviyi yaptırana kadar size yardımcı olabilir ama derdinize deva olmaz. Varis hapı işe yaramaz.

Varis ilaçları sayesinde Ağrı, Şişlikler ve Kramplar azalır.

Varise bağlı şikâyetler genellikle öğleden sonra özellikle yorgunluğa bağlı olarak ortaya çıkarlar. Bu hastalığın neden olduğu ağrı şikâyeti, şişlikler ve krampın etkilerinin hafifletilmesine varis hapları yardımcı olabilmektedir. Damar çapındaki genişlemeyi azaltması mümkün olmayan bu ilaçlar bacaklardaki ödemin azaltılmasında etkili olmaktadır. Ödemin azalması ağrıyı ve krampı da azaltmaktadır. Ancak varis hapları kalıcı sağlık sağlamaz.

Varis Ağrılarından Doğal Yöntemlerle Kurtulamazsınız!

Başlangıçta hiçbir önemli belirti vermeyen ve yavaş yavaş ilerleyen bir hastalık olan varis hastalığı ilk belirtilerinin de yavaş yavaş ortaya çıkmasından dolayı hemen doktora gidilmesini gerektirecek şekilde ortaya çıkmaz.

Bacaklarda başlayan hafif ağrılar dolayısıyla doktora gitmeyen hastalar çevrelerindeki insanlara yavaş yavaş durumu açmakta ve bitkisel bir takım tedavi önerileri almaktadırlar ve bu önerileri uygulamaktadırlar. Bu önerilerin tamamını deneyen hastalar bu sırada önemli miktarda bir süreyi geçirir ve tedaviyi erteler. Ancak bitkisel varis tedavisi yöntemleri yerine varisin ilk evrelerinde bol bol yürüyüş yaparak ve ayaklarınızı yukarıya kaldırarak hastalığın ilerlemesini yavaşlatabilir ve şikayetlerinizi azaltabilirsiniz.

Varise Bağlı Şikayetlerden Kurtulmak İçin Tedavi Olmalısınız!

Varis dolayısıyla ortaya çıkan ağrı, şişlik ve kramp gibi sorunlardan ve varis hastalığından tamamen kurtulmak için ve huzurlu bir hayat yaşamak için bilimsel tedavi yöntemleri ile varis tedavisi olmanızı tavsiye ediyoruz.

Varis Klinik olarak kliniğimizde yalnızca ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri ile varis tedavisi yapılmaktadır. Sadece 15 dakika gibi kısa bir sürede damar genişlemesi ve varis şikâyetinizden temelli kurtulabilirsiniz.

Varis ilaçları ve varis hapları hakkında daha fazla bilgi ve randevu için bize ulaşın!

Varis İlaçları Sık Sorulan sorular
 • Varis Hastalığının Dereceleri Nelerdir?
  Varis Hastalığının Dereceleri 

  Varis, bacaktaki toplardamarların hastalığıdır. Varisin değerlendirilmesinde ve tedavi planı çıkarılmasında venöz yetersizliğin derecesi önemlidir. Bu aşamada önemli bir soru varis hastalığının dereceleri nelerdir. Çapı 5 mm ve yukarısında olan toplardamar genişlemelerinde Ayakta Renkli Doppler Ultrason ile değerlendirilir. Tetkik sırasında hasta ayaktadır, doktor Doppler  Ultrason yaparken  hasta ıkındırılır. Bu sırada meydana gelen reflü akım halk arasındaki söylemiyle kaçak değerlendirilir.

  Varis hastalığının üç derecesi vardır :

  Grade 1 venöz yetmezlik : Yapılan tetkik sırasında hastanın ıkınmasının başlangıcında 1-2 sn olan ve ıkınma devam ederken devam etmeyen reflü akım izlenir. Varis Tedavisi gerektirmez.

  Grade 2 venöz yetmezlik: Yapılan tetkik sırasında hastanın ıkınmasıyla başlayan, ıkınmanın ortasına kadar yaklaşık 3-4 sn devam eden ve sonlanan,  ıkınma devam ederken devam etmeyen reflü akım izlenir. Takip edilmesi gerekir.

  Grade 3 venöz yetmezlik: Yapılan tetkik sırasında hastanın ıkınmasının başlangıcında başlayan  ve ıkınma bitene kadar devam eden reflü akım izlenir. Tedavi edilmesi gereklidir.

  Varis Hastalığının dereceleri hakkında daha fazla bilgi ve randevu için bize ulaşın.
Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • M
  Murat27.03.2024

  Merhaba, Annemin uzun zamandir varis sorunu duzenli olarak Daflon 500mg gunde 2 tablet kullaniyordu ancak son zamanlarda Daflonun Turkiyede satisi yasaklanmis yada toplatilmis oldugu icin Modet 1000mg diye bir ilaca devam ettirdiler. Anneminm sikayetleri inanilmaz artti, 4 ayri doktor gezdik ancak hepsi ayni ilaca devam edin dediler bu iki ilacin etken maddesi farkli gorunuyor bu konuda bir yorumunuz varmi birbiri yerine kullanilmasi dogru mu?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhabalar, ben varisleri ameliyatsız tedavi ediyorum. İlaçla hasta takip etmiyorum. Planlanan ilaç tedavisi hakkında buradan yönlendirme ve bilgilendirme yapmam yasal değil maalesef. Sağlıklı günler dilerim .

 • G
  Gamze16.10.2023

  Oyu günler hocam sağ ayağımda sürekli yanma ve uyuşma oluyor daha çok da geceleri oluyor uyutmuyor daemon kullansam geçer mi varislerim de var

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba maalesef yanma ve ağrının asıl kaynağını bilmeden, tanı koymadan buradan ilaç vb. şeylerin önerisinde bulunmam yasal değil. Alanlarında uzman hekimlerimize muayene olmanız ve sonrasında duruma göre tedaviye başlanması daha iyi olur sizler için. Sevgiler.

 • A
  Ali Ihsan Öztürk23.09.2023

  Varis çorabı giymeye başladıktan sonra her iki bacağımdaki diz altı varisler ve kaşıntı çok daha belirginleşti. Bu durum olağan mıdır? Bu nedenle varis çorabı giymeyi bıraktım. Değerlendirmeniz için şimdiden gönülden teşekkür ederim.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba alerjik bir durum olabilir. Marka değişikliği yapabilirsiniz.

 • A
  Amine Hatun Karakurt25.08.2023

  Hocam merhabalar Sol bacağımda ağrı şişlik şikayetiyle ortopedi Uzmanına başvurdum. Menisküsüm yırtıktı ondan kaynaklıdır diye düşünüyordum. Doktor bey yırtığın bu kadar şişliğe neden olmayacağını söyledi DOPPLER ultrason istedi sağ sol bacağımdan her iki bacak damarlarımda trombüs ve reflü yanıtı yokmuş fakat Vsm damarım sağ da 4.5mm ölçülmüş solda 5 mm ölçülmüş. Sol bacağımda ciddi derece de şişlik ve ağrı var herhangi bir damar hastalığı olabilir mi varis gibi venöz yetmezlik gibi yoksa menisküs travmasına bağlı ödemden damarlarda genişleme mi mevcuttur??

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Amine hanım merhaba, menisküs yırtığında da ödem bekleriz, varislerde de bekleriz. Size varise yönelik muayeneye almadan buradan net bir fikir belirtmem pek doğru olmaz. Çünkü, damarların çapı değil, işlevleri önemlidir. Hasta bir bütün halinde değerlendirilir. Önceden dize bir darbe yaralama sonrası doku arasına sızan ödem de olabilir, bir çok şeye bağlıdır. Görmem lazım. Gelmek istediğiniz taktirde 0532 385 31 93 numaralı hattımızı arayarak detaylı bilgi alabilir, randevu talebinde buluna bilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

 • N
  Nezihe Argun03.07.2023

  Hocam merhabalar 23 yaşındayım bacağımda ileri derecede varis var. 3 doktora gitttim üçü de ameliyat olmamı söyledi bir hafta önce. Daflon hap verdi onu kullanıyorum. Fakat bugün sabah diz kapağımın orda şişlikle uyandım ve sonrasında şiddetli bir morarmaya dönüştü. Ne yapmam gerekiyor bu süreçte yardımcı olur musunuz?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba, maalesef buradan ne olduğunu bilmeden sizi olan durumla ilgili bilgilendirme yapmam ve yönlendirmem yasal ve etik değil. Doppler ultrasonla komplike olan bölgeye bakılmasında yarar var. Geçmiş olsun.

 • E
  Esra Sinem Er26.01.2023

  Mrb bir aylık hamileyim 3. Gebeliğim ikinci gebeliğim de son üç ayında varislerim oldu genital ve bacakta kan sulandırıcı iğne kullaniyorum doğum yapana kadar ... Bu gebelgimde ilk aydan varis ağrılarım başladı ne yapmam gerek buna bir ilaç yokmu ağrısını geçirecek ilerletmeyecek son ayıma kadar bu ağrılara dayanamam yardım edin lütfen

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Esra hanım merhaba. Gebelik sürecinde maalesef herhangi bir tedavi uygulanmaz ve ilaç verilemez. Bu süreçte çok ayakta kalmamaya dikkat edip, kadın doğum uzmanınızdan gebe tipi varis çorabı reçete etmesini rica edin. Varis çorabı ağrılarınıza iyi gelecektir. Emzirme döneminde tedavi uyguluyoruz. Ancak kendi yöntemlerinizle, ilaçla, bitkisel yolla varisler asla tedavi edilmez. Sağlıklı günler dilerim.

 • A
  Ayşe Artam04.12.2022

  Hocam merhabalar 26 yaşındayım öğretmenim , yazın aniden bacaklarımda kılcal damarlı varisler oluşmaya başladı. Başlarda hiç agri yapmıyordu ancak şimdi ayakta durdukça karıncalanma ve baskı hissi gibi ağrı yapmaya başladı. Doktora gittim ultrason çekildim genetik faktör olduğundan bise yapamayız dikkat edin deyip gönderdiler ne yapmam gerek?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba Skleroterapi tedavisi ile gayet başarılı sonuçlar alıyoruz ama muayene etmem şart. 0532 385 31 93 numaralı hattımızı ararsanız yardımcı olacaklar size.

 • H
  Hatice Çiçek19.09.2022

  kılcal damar varislerim var 41 yaşındayım çok nadir ağrıyor estetik yönden rahatsız oluyorum çözümü tedavisi varmı

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba Hatice hanım detaylı bilgi için gün içinde sizi arayacaklar. Skleroterapi tedavisi veya EVLA tedavisi ile sorunlarınız geçebilir. Görmek lazım. Sevgiler.

 • M
  Mehmet Alşan07.09.2022

  Hocam merhaba, 28 yaşındayım Sol ayağımdaki baskı ve ağırlık hissi üzerine doktora gittim ultrason sonucu kronik venöz yetmezlik çıktı ve ameliyatlık bir durum olmadığını söyledi. Modet yazdı 3 Ay kullanmamı geçmez ise tekrar gelmemi söyledi. Sizce bu ilaç yeterli mi?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba Mehmet bey. Varis başlangıcında tedavi edilmesi gereken, sinsi ilerleyen bir hastalıktır. Ameliyatlık boyuta gelmeden maalesef müdahale edilemiyor. Benim yaptığım EVLA veya Skleroterapi tedavisiyle ameliyatlık boyuta gelmeden damarları erkenden tedavi edebiliyorum. Farkı bu aslında. Oral yoldan alınan ilaçların, kremlerin veya bitkisel tedaviler maalesef ki varisleri tedavi etmez. Süreci geciktirmeye biraz yardımcı olur. Damarın biraz büzülmesine, pıhtı oluşmamasına engel olmak adına birtakım ilaçlar önerilebiliyor. Geçmiş olsun.

 • S
  Sema20.07.2022

  Hocam merhaba venöz yetmezliği var daha çok kasıklarıma doğru daha yeni başlamış dedi doktorum kesin tedavisi nedir teşekkür ederim

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Sema hanım merhaba, bırakmış olduğunuz telefon numarasından personelim sizi bilgi vermek için aramış fakat ulaşamamış. 0532 385 31 93 numaralı hattımızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

 • M
  Maarif Tokuş16.07.2022

  Hocam. Varikosel ameliyatı oldum. Vücudumda hiç varis yok. Ama varikosel tekrar ediyor yine. Damarların genişlemeye çok müsait dedi ameliyat eden doktor. Bu nasıl oluyor. Varis ve varikosel arasında bir bağlantı var mı

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Varikosel, yumurtalıklarda oluşan varislerdir. Girişimsel Radyoloji alanı ameliyatsız tedaviler yapıyor. Bu alanda uzman bir hekimle görüşmeniz iyi olur. Benim uzmanlık alanım bacaklarda oluşan varislerdir. Sevgiler .

 • M
  Metin Özyurt07.06.2022

  Benim varislerle ilgili tek şikayetim dayanılmaz güzel kaşınma isteği. Kanatana kadar kaşısam doymuyorum. Hirudoid olmasa yandım. Bacaklarımdaki kaşınma ve çok seyrek tek noktada yanma hissi bu ara dirsek altı kollarımda başladı. Sıcak sudan çok hoşlanıyor ama ben soğuk suyu tercih ediyorum. Ne yapmalıyım, ameliyat için erken diyordum, hata mı yapıyorum?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Metin bey merhaba. Kirli kanın aşağıda birikmesiyle varislerin kaşıntı yapması, sonrasında da yaralara sebep olması gördüğümüz yaygın problemlerden biridir. En kısa zamanda alanında uzman bir hekimde muayene ve tedavi olmanızı önerir, sağlıklı günler dilerim .

 • S
  Sny12.09.2021

  İyi günler hocam.. Eşim 5 gün önce varikosel ameliyatı oldu. Hipogonadizm hastası olduğu için doktorumuz venotrex vermişti. Varikosel ameliyatından sonra da venotrex'i kullanmakta bir sorun ortaya çıkar mı? yoksa kullanmaya devam edelim mi venotrex'i. Cevabınız için şimdiden teşekkürler..

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba, tedavi eden doktorunuza danışmanız daha doğru olur. Sevgiler.

 • E
  Eylül06.08.2021

  Hocam merhaba babamda bel fıtığı var doktor “brufen” ağrı kesici verdi, reçeteyi okuduğumda “pıhtılaşma ile ilgili ciddi kalp damar hastalıkları riskinde artışa neden olabilir diyor. Babamda da varis var çorap kullanıyor. İlacı bırakmalı mıyız? Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim ☺️

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba Eylül hanım. Doktorunuza danışarak başka bir ilaç yazmasını talep edebilirsiniz. Bu şekilde hastaya belirlenen tedaviyi bırakın yada bırakmayın diye yönlendirme yapmam doğru olmaz. Teşekkürler. :)

 • R
  Recai19.07.2021

  Merhabalar hocam.2 hafta önce radyofrekans yontemi ile varis ameliyatı oldum.kontrol doppler de kacak olmadigi soylendi ama agri ve şişmeler oluyor.agri ve şişme olmasi normalmi.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba tedavinizi ben yapmadığım için buradan bu şekilde bilgi vermem etik olmaz. Doktorunuza danışırsanız gerekli bilgiyi verecektir. Sağlıklı günler dilerim.

 • E
  Eylem15.01.2021

  Merhaba benim bacagimda damar genişlemsi var diz kapaklarinda kacak varmış ve sürekli şişkinlik yapıyor bunu tedavisi yok deniyor varış çorabı giyiniyorum fakat hiç faydası yok ne yapabilirim

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Eylem hanım merhaba öncelikle geçmiş olsun. Varislerin çorapla veya herhangi bir ilaçla tedavisi kalıcı olarak mümkün değildir. Tedavileri gereklilik durumunda yapılması şart olmakla birlikte hani aşamada olduğunun kesin tanısı için doppler ultrason ile bakılıp tedaviyi belirlemek gerekmektedir. Daha detaylı bilgi için bize bırakmış olduğunuz telefon numarasından sizi arayarak bilgi sağlayacaklar. Sağlıklı günler dilerim.

 • T
  Tuğba10.10.2020

  Merhaba 21 yaşındayım bacaklarımda çok fazla ağrı hissediyorum husursuz bacak sendromu diye düşünüyorum çünkü aynı belirtiler mevcut fakat defalarca doktora gitmeme rağmen teşhis koymadılar ama varis ilacı verdiler onlarda midemi rahatsız ettiği için içemiyorum sizce ne yapmam lazım

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba Tuğba hanım. Öncelikle geçmiş olsun. Ayakta Doppler ultrason ile muayenenizi yapmam gerekmektedir. Her hangi bir sorun yoksa varis için verilen kan sulandırıcı ilaçları içmeniz zaten varisleri tedavi etmez, sadece süreci yavaşlatır ve pıhtı oluşumunu engeller. Daha detaylı bilgi almak isterseniz 0532 385 31 93 numaralı hattımızı arayabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

 • M
  Mustafa Bacak08.08.2020

  sağ vsm embolizasyon tedavisinin maliyeti ne kadar bilgi verebilirmisiniz

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Mustafa bey merhabalar, öncelikle geçmiş olsun. Detaylı bilgi ve randevu talebi için 0532 385 31 93 numaralı klinik hattımızı ararsanız yardımcı olacaklar. Sağlıklı günler dilerim.

 • T
  Turkan Orak26.07.2020

  Bende de varız var en etkili yontem nedir acaba yasım 47 bes cocuk annesiyim ozelık le arka,bacaklarım da var ne yapmam geriyor tşk ederim

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Türkan hanım merhaba. Tedaviler hakkında detaylı bilgi için bize bırakmış olduğunuz telefon numarasından sizi arayacaklar. Teşekkürler.

 • M
  Mustafa Duran25.05.2020

  Sağ bacağında belirgin bir şekilde varis var yürümede zorluyor ağrı yapıyor biraz ayakta kalsam şişiyor ne yapabilirim yardım ederseniz sevirim çözüm nedir hocam

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhabalar Mustafa bey. Muayene ve doppler sonrası tedavinize karar verir uygun tedaviyi uygularız elbette. Ancak damalarınız durumunu şuanda bilemiyorum. Bize bırakmış olduğunuz telefon numarasından sizi arayarak tedaviler ve randevular hakkında detaylı bilgi sağlayacaklar. Teşekkürler.

 • S
  Suna23.05.2020

  hocam 1 yıldır venoruton adlı ilacı kullanmaktayım ilacı kullanmayı bıraktıktan sonra 3 ay boyunca adet olmamaya başladım acaba ilacın böyle bi etkisi varmı?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Suna hanım merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. tedavinizi ben başlamadığım için size başlanılan ilaç hakkında buradan net bir şey söylemem pek doğru olmaz. Tedavinize karar veren hekimine danışmanız, bu duruma yönelik belli testler yaptırmanız sizin sağlığınız için en doğru karar olacaktır. Teşekkür eder, sağlıklı günler dilerim.

 • N
  Nilüfer04.11.2019

  slm hocam varis ameliyatı oldum sonra daflon kullanıyorum 1 yıldır sabah akşam 1 adet tablet sürekli kullanın dendi acaba tabletin başka zararları olabilir mi yoksa sürekli kullana bilirmiyim tşk ederim

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Nilüfer hanım merhabalar. Takipli olduğunuz doktorunuza danışırsanız süreci tekrar düzenleyebilir. Damar yapınızı ve olduğunuz tedavinin boyutunu bilmeden bırakın yada bırakmayın diyemem. Geçmiş olsun, sağlıklı günler.

 • B
  Banu29.07.2019

  Bugün dr doppler sonucunda reflü akım olduğunu doxium kapsülü 3 ay kullanmamı söyledi bunun faydasını görürmüyüm

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Banu hanım merhabalar. Öncelikle geçmiş olsun. Varisli damarların bitkisel veya ilaçla bir tedavisi yoktur. Sadece süreci kolaylaştırıcı olabilecek durumları bloke etme amaçlı kullanılır. En kısa zamanda varisli damarların tedavisini olmanızı öneririm.

 • M
  Muhlis12.07.2019

  Hocam bacaklarımda şişkinlik ve ağrı varken ilaç bide varis çorabı verdiler acaba iyileşme olur mu?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Muhlis bey merhabalar. Öncelikle geçmiş olsun. Varislere müdahale edilmesi gerekmektedir. İlaçlarla veya çorapla herhangi bir tedavi sağlanamaz.

 • K
  Kübra05.07.2019

  Hocam merhaba,annem 79 yaşında Çekilen dobler neticesinde doktor ilerlemiş derecede varis olduğunu söyledi.amaliyat olması gerektiğini fakat yaşı dolayısıyla olamayacağını söyledi.ilaç yazdı,bunla rahatlayacağını söyledi.bu durum tehlike oluştururmu,ne yapmamız lazım.Teşekkürler.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Kübra hanım merhabalar. Varislerin ilaçla tedavisi yoktur. Ameliyat benim önerdiğim bir tedavi yöntemi değildir. Çünkü tekrarlama yapar ve uzun süreli yatak istirahati gerektirebilir. Kullandığı ilaçlar kan sulandırıcı olabilir. İlerlemiş damarların pıhtı oluşturma olanağı yüksektir. Ve varislerde pıhtı oluşumu asla istemediğimiz bir durumdur. Yaş kriteri ve hastanın öyküsü iyi değerlendirilmelidir. Ameliyatsız varis tedavisi yapıyorum ben. Ayrıntılı bilgi için sizi arayacaklar ve yardımcı olacaklar. Çok geçmiş olsun.

 • H
  Hatice13.03.2019

  İyi akşamlar hocam bana modet verdiler ama varis için acaba etkili olur mu

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Hatice hanım merhabalar. Varisler için verilen ilaçların varisli damarlara hiç bir tedavisi olmaz. Sadece sizi bir süre rahatlatır. Ama varisli damarlar sinsi bir şekilde ilerlemeye devam eder.Daha detaylı bilgi için 0532 385 31 93 ve (0312)224 13 14 numaralarımızı arayabilirsiniz.Teşekkürler.

 • N
  Neval20.02.2019

  Bu hizmetiniz için teşekkür ederim.Ben 6 sene önce varis ameliyatı oldum. Doktora her gidişimde haplar veriyor kullanıyorum ama bitiyor. Bu ilaçları sürekli mi kullanmalıyım?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Neval hanım merhabalar.Güzel dilekleriniz için teşekkür ediyorum. Ne yazık ki varislerin ilaç veya bitkisel yoldan bir tedavisi yoktur. Pıhtı oluşumunu engellemek amacı ile kan sulandırıcı verilebilir fakat varisler genişlemeye ve sıkıntı vermeye devam edecektir. Varis ameliyatından sonra varis oluşumu,sağlıklı damar ve doku hasarı beklenebilecek durumdadır. Size daha detaylı bilgi için arayacaklar.İyi günler.

 • F
  Fatma24.01.2019

  varis venöz yetmezliği genişleyen mor damarlar ve hemoroid hangisi daha etkili daflon doxium500 venotrex

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Fatma Hanım geçmiş olsun. Muayene etmeden herhangi bir ilaç önerisinde bulunmam etik değildir. Varisli damarların ilaçla bir tedavisi yoktur. Detaylı bilgi için 0532 385 31 93 numaralı telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz.

 • B
  Burcu25.11.2018

  merhaba hocam ben 30 yasindayim ve varislerim icin doktora gittim.bana ilac yazdi ve uc ay kullanmami soyledi.uc ay sonra tekrar gidicem. ilaclari daha almadim . acaba ne ilaci olanilir. yani neden uc ay ilac kullanmak zorundayim ve bu ilaclar kilo aldirir mi. orda sormak aklima gelmedi.simdiden tesekkur ederim.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhabalar Burcu hanım öncelikle geçmiş olsun. Sizi muayene etmediğim için ilacı neden yazdığını bilemem. Hangi ilaç olduğunu bilmeden bir şey söylemem pek doğru olmaz. Fakat önereceğim tek şey varislerin ilaçla herhangi bir tedavisi yoktur. Varislerin ilerlememesi ve ciddi problemler yaratmaması adına tedavi olmanız sizin için daha iyi olacaktır. Teşekkürler.

 • I
  Iskender Zeren17.10.2018

  Hocam benim bu güne kadar denemediğim ilaç ve denemediğim varis kremi kalmadı. Hiçbiri benim bu varislerime fayda etmedi. Bildiğiniz ilaçlar hakkında bilgi verir misiniz? Doğru varis ilacı nedir?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  İlaçla varislerin bir tedavisi yoktur. Varislerden kurtulmanın tek yolu tedavi olmaktır.Kılcal varisler için skleroterapi (Köpük tedavisi),genişlemiş damarlar,venöz yetmezliği ve ameliyatlık damarlar içinde Endovenöz Lazer Ablasyon .

Soru Sor
Hasta Yorumları
Görüntü değişti ve ağrılarım kaboldu
Görüntü değişti ve ağrılarım kaboldu 18.12.2019

Ben Çiğdem Resuloğlu, Ordu'dan geliyorum. Üç çocuk annesiyim, üç normal doğum yaptım. Topuklu ayakkanı giymeyi giymeyi çok seviyorum. Rengin hanım'ı bir doktor arkadaşım tavsiye etti. Onun da varis problemleri vardır ve mutlu sonuçlar almıştı. Bende 2 seans sonucu çok mutlu sonuçlar aldım. Görüntü değişti ve ağrılarım kayboldu. Dr. Rengin hocamın'a teşekkür ediyor, Allah yolunu daima açık etsin diyorum. Sevgiler, saygılar...

Bacaklarım bir tüy gibi hafifledi
Bacaklarım bir tüy gibi hafifledi 03.12.2019

Yaklaşık yirmi yıldır varis sıkıntım vardı.Ağrılarım son on aydır çok artmıştı. Artık özellikle sol ayağımın üstüne basamıyordum. Dr. rengin Türkgüler Hocam'a yaptığım araştırmalar sonucu ulaştım. İyi ki ona rastgelmişim. Rengin Hocam ilk olarak görüntülü inceleme yaptı. Her iki bacağımda da dışardan da rahatça görünen kalın varisli damarlarım vardı. Ana damarımda sorun olmadığını söyledi. Rengin Hocam her iki bacağım için skleroterapi tedavisi yapacağını belirtti. İlk seansıma aynı gün başladı. Hiç ağrı hissetmedim. Rengin Hocam ertesi gün içinde randevu verdi ve ikinci seansımı aldım. Bir mucize gibiydi. Bacaklarım bir tüy gibi hafifledi. Çok şükür ağrılarım son buldu. İlk bir hafta varis çorabı giydim ve merhemimi, yağımı sürdüm. Bir ay sonra Rengin Hocam'a kontrole geldim. Beraber öncesi fotoğraflarıma baktık. Hiç bir damarımın izi kalmamıştı. Ağrılar bitmişti. Dr. Rengin Türkgüler hocam size çok teşekkür ederim. Derdime derman oldunuz. Uzun yıllar bu kutsal mesleği yapmanızı, benim gibi herkese şifa vermenizi dilerim. Emekli İngilizce Öğretmeni Aylin ÇAKIREL

Tedavimi oldum çok çok iyi bir sonuç aldım
Tedavimi oldum çok çok iyi bir sonuç aldım 10.06.2019

İnstagram da vakit geçirirken Dr. Rengin Türkgüler 'in sayfası dikkatimi çekti. Varis şikayetim olduğu içinde hemen arayıp öğrenmek istedim. Aradım çok samimi ve güler yüzle karşılandım. Randevu aldım ve muayeneye geldim. Başta çok tedirgindim ama Rengin hanım ve Beril hanımın güler yüzü ve samimi oluşu beni çok rahatlattı. Tedavimi oldum çok çok iyi bir sonuç aldım. Başta Dr. Rengin Türkgüler Hanıma, hemşiresi Beril hanıma ve Şengül hanıma samimiyetlerinden ve güler yüzlerinden dolayı ayrıca çok çok teşekkür ederim. Sanki yıllardır tanışıyor gibi hissettim kendimi. Hayat boyu başarılarınızın devamını dilerim. Sevgiler Sündüz Çiğdem Sevgiler Sündüz Çiğdem

Bacaklarımdaki şiddetli ağrılar kalmadı
Bacaklarımdaki şiddetli ağrılar kalmadı 04.06.2019

Yaklaşık olarak 5-6 yıldır bacağımda oluşan varislerden şikayetçiydim. Televizyonda bir haber programında babamın izleyip beni uyarmasıyla varisler için köpük ve lazer tedavisinden haberim oldu. İnternet aracığıyla yapmış olduğum uzun araştırmalar sonucunda da Dr. Rengin TÜRKGÜLER hocamla tanışma ve

Kısa ve acısız
Kısa ve acısız 04.06.2019

Varis ağrısından ve görüntüsünden dolayı çok rahatsız oluyordum. Kısa ve acısız süren tedavi sonucu bacaklarım düzeldi. Doktorum Rengin Türkgüler'e teşekkür ediyorum ve herkese tavsiye ediyorum..

Bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz
Bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz 08.11.2018

20 yıldır yanımdan ayrılmayan ağrılarımdan 2 seansta kurtuldum.Rengin hocama ve hemşire arkadaşlara çok teşekkür ederim. Keşke daha önce tanısaymışım, daha önce gelseymişim.Varislerimin bana yaşattığı ızdıraplardan bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz...Çok güzel... Tatlı dilli, güler yüzlü meslektaşım Allah razı olsun, hayat boyu başarı ve mutluluklar diliyorum.

Varis Ağrılarımdan Kurtuldum
Varis Ağrılarımdan Kurtuldum 16.07.2017

Doktor Rengin Hanım'ın sayesinde uzun zamandır sıkıntı yaşadığım varislerimden ve ağrılarımdan kurtuldum. ... Sevinç Kalın

Ağrısız Bir Yaz Geçirdik
Ağrısız Bir Yaz Geçirdik 16.07.2017

Ağrısız bir yaz geçirdik çok şükür, güler yüzlü karşılamanız ve samimiyetiniz için eşim Levent Özarslan ve kendi adıma çok teşekkür ederim.

O kadar çok işlem yaptırdım ki
O kadar çok işlem yaptırdım ki 16.07.2017

O kadar cok işlem yaptırdım ki yaptırmam dediğim şeyleri bile yaptım ama hiçbirinde fayda bulamadım. Taki Rengin hanımı tanıyana kadar size çok teşekkür ederim. Rengin hanım siz bana bir söz vermiştiniz.

Bacaklarım çok iyi durumda
Bacaklarım çok iyi durumda 16.07.2017

Merhaba Rengin hanım, bir aylık tatilden sonra Avustralya'ya döndüm. Size teşekkür etmek istiyorum. Ankara'nın temmuz ayı sıcağında olsada varislerimden kurtulmama yardım ettiniz. Sizi tercih ettiğim için çok mutluyum. Bacaklarım çok iyi durumda. Teşekkür ederim.

Ufuk Üniversitesi Cad. Farilya Bussines Center, No:8, Kat:14, Ofis:68, Çukurambar, Çankaya
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0532 385 31930312 224 1314