Sık SorulanlarHasta Yorumları

Varis Tedavisi Konya

Konya Varis Tedavisi 

Varis Tedavisi Konya

Varis Tedavisi Konya ilindeki hastalar için artık çok kolay. Varis hastalığı uzun yıllardır tedavisi ameliyat ile gerçekleştirilen bir hastalıktı.

Kliniğimizde uygulanan ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri ve girişimsel radyolojinin sunduğu yeni olanaklar bu hastalığın ameliyatsız şekilde tedavi edilmesine imkan sağlamıştır.

Varis tedavisi için günlerce yatak istirahatine ihtiyaç duyulmayan yöntemler ile varis tedavisi yapılmaktadır. Bu hastalığın tedavisi için Konya da yaşayan hastalarımız kliniğimize büyük teveccüh göstermiş bu durum bizi çok mutlu etmiştir.

Kliniğimiz Ankara'da olmasına rağmen Varis tedavisi Konya da yaşayan hastalar için bir sorun olmaktan çıkmıştır. Konya şehrinde yaşayan varis hastaları Hızlı tren seferleri ile Ankara'ya günübirlik gelerek tedavi olabilmektedirler.

Özellikle Konya da yaşayan varis hastalarının kliniğimizi arayarak önceden randevu almaları halinde Ankara'ya geldiklerinde kendilerine renkli doppler ultrason eşliğinde varis muayenesi yapılmakta, eğer varis hastalığının varlığı tespit ve teşhis edilir ise tedavi planlanmakta ve tedavi aynı gün yapılabilmektedir. Varis tedavisi yapılan hastaların Konya'ya aynı gün dönmesinde de hiçbir sorun yoktur.

Konya dan varis tedavisi olmak için kliniğimize başvurmak isteyen hastalarımızın telefon ile bir gün önceden randevu alması halinde kendilerine öncelikle randevu verilecektir.

Kliniğimizde uygulanan tedaviler özellikle lazerle varis tedavisi ve köpük tedavisi dir. Bu tedaviler sonrası hastalarımız hızlı trenle seyahat edebilecek kadar kendilerini iyi hissetmektedirler.

Varis Tedavisi Konya hastaları için daha fazla bilgi ve randevu için bize ulaşın!

Varis Tedavisi Konya Sık Sorulan sorular
 • Varis İçin Hangi Doktora Gidilir?
  Varis Teşhisi Radyoloji Uzmanları Tarafından Yapılır

  Varis hastalığı bacak toplardamarlarında oluşan bir sağlık sorunu olması nedeniyle kalp damar cerrahları tarafından incelenmekte idi. Fakat gelişen teknoloji ve tıpta gelişen yöntemler varis hastalığını girişimsel radyolojinin alanına sokmuştur.

  Varis sorunu yaşayan kişilerin bacaklarındaki varisin muayenesi için hastaneye gittiklerinde damarların ayrıntılı olarak incelenmesi için radyoloji birimine yönlendirildiği bilinen bir gerçektir. 

  Varis hastalığının teşhisi için yapılması gereken renkli doppler ultrason işlemini radyoloji uzmanı doktorlar yapmakta ve hazırladıkları raporlar kalp damar cerrahı doktorların yapacakları ameliyat için önemil bir veri olmaktadır. Ancak gelişen tedavi yöntemleri bu hastalığın tedavisinde kalp damar cerrahlarının yanı sıra girişimsel radyoloji uzmanı doktorların da tedavide yer almasına neden olmuştur. 

  Özellikle AMELİYATSIZ VARİS TEDAVİSİ yöntemlerinden olan EVLA (lazerle varis tedavisi) yönteminin girişimsel radyoloji uzmanları tarafından geliştirilmesinden sonra bu hastalığın tedavisinde radyologlar önemli yer almaya başlamıştır. Dünyada son yıllarda varis tedavisi için girişimsel radyoloji uzmanlarının yaptığı ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri ameliyatın yerini almıştır. 

  Bu nedenle varis için hangi doktora gidilir? sorusunun cevabı; "girişimsel radyoloji uzmanlarıdır" demek doğru olmaktadır. 

   

   

 • Venöz Haritalama Nedir?
  Venöz Haritalama Nedir?

  Venöz haritalama varisli damarların büyüklüğünün, genişliğinin ve yerinin Renkli Doppler Ultrason ile tespit edilmesidir. Venöz Haritalama Nedir? sorunusa en net cevap bu yazının devamında bulunmaktadır.

  Venöz haritalama Radyoloji Uzmanları tarafından renkli doppler ultrason ile yapılabilen bir inceleme sonunda hazırlanan bir rapordur. Bu inceleme ile varis hastası olması muhtemel kişilerin bacaklarında dokular içinde boylu boyunca uzanmakta olan varisli toplardamarların bacağın neresinde kaç santimenteye ulaştığı nerede daralıp ve genişlediğinin belirlendiği bir tetkiktir. Tetkikin renkli doppler ultrason yapmaya ehliyetli bir radyolog tarafından yapılması zorunludur.

  Venöz haritalama yalnızca bu konuda uzmanlaşmış radyologlar tarafından yapılmalıdır. Venöz haritalama raporunu radyolog olmayan kişilerin vermesi mümkün değildir. İyi yapılmış bir Venöz Haritalama varis tedavisi öncesinde yapılması mecburi olan bir işlemdir. Çünkü varis tedavisinin nasıl ve nerede bulunan hangi damara yapılacağı bu inceleme sonucunda tespit edilir. Gözle yapılan bir varis muayenesi sonrasında aslında varis olmayan bir damarınızın kapatılması sonucuyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

  İşte burada varis hastalığının teşhis ve tedavisinde neden girişimsel radyoloji uzmanlarının avantajlı olduğu ortaya çıkmaktadır. Hastalığın nerede olduğunu gören gözün nerede tedavi yapacağını bilmesi kadar büyük bir avantaj yoktur. Girişimsel Radyoloji uzmanları bu avantajı venöz haritalama yapmaları ve varisli damarın yerinin ve tipinin tespiti sonrasında tedavisinde de ultrasonu kullanarak tedaviyi gerçekleştirebilmesindedir.

  Eğer Varis hastası olduğunuzu düşünüyorsanız tedavinize geçmeden önce venöz haritalama yaptırmayı ihmal etmeyin. Venöz haritalama yapılmadan tedaviye başlanmasına müsaade etmeyin.

  Venöz haritama nedir diye soruyorsanız ve daha fazla bilgi ve randevu için bizimle iletişime geçin.
Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • F
  Fatma17.07.2023

  Varis hakkında bilgi alabilirmiyim?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Fatma Hanım merhaba. Detaylı bilgi için bırakmış olduğunuz telefon numaranızdan sizi gün içinde arayacak yetkili personelim. Sağlıklı günler dilerim.

 • O
  Ozge Nur Kahraman16.04.2023

  Merhaba varislerime çözüm arayışı içerisindeyim dönüş sağlarsınız memnun olurum

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba Özge hanım. Bırakmış olduğunuz telefon numaranızdan gün içinde size geri dönüş sağlanacak. Sağlıklı günler dilerim.

 • L
  Leysan08.08.2022

  bilgi almak istiyorum teşekkürler

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba, detaylı bilgi için gün içinde tarafımızdan arama yapılmış olup, ulaşılamamıştır. 0532 385 31 93 numaralı hattımızı ararsanız yardımcı olacaklar. Sağlıklı günler dilerim.

 • A
  Adem06.08.2022

  Merhaba varis tedavi olmak istiyorum nasıl geçiyor mu bu hastalik kaç seans yapilmasi lazım iyi günler

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Adem bey merhaba. Seanslar muayene sonrası netlik kazanmaktadır. Tedavi edilen damarlar tamamen zaman içinde yok oluyor. Yetkili personelim sizi detaylı bilgi için arayacak. Sevgiler.

 • Ş
  Şerife Özkoç06.11.2021

  Merhaba detaylı bilgi almak istiyorum.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba Şerife hanım gün içinde detaylı bilgi için yetkili personelim bırakmış olduğunuz telefon numarasından sizi arayacak. Sağlıklı günler dilerim.

 • E
  Erkan Basciftci23.09.2021

  Varis icin tedavi olmak istiyorum onun icin sizinle iletisime gelmek istiyoruz

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba Erkan bey detaylı bilgi ve randevu için gün içerisinde sizi arayacaklar. Teşekkürler.

 • E
  Ela03.07.2021

  Varis tedavisi hakkında bilgi almak istiyorum

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba Ela hanım. Bırakmış olduğunuz telefon numarasından sizi arayarak detaylı bilgi verecekler. Sağlıklı günler dilerim.

 • H
  Huseyin14.10.2020

  Toplam tedavi ücreti nekadar

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Hüseyin bey merhaba. Sizi muayene etmeden toplam bir tedavi ücreti belirlememiz maalesef mümkün değil. Sağlıklı günler dilerim.

 • A
  Ali01.03.2020

  Muayene ve operasyon ücreti hakkında bilgi alabilir miyim

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Ali bey merhabalar. Detaylı bilgi için size geri dönüş sağlayacaklar. Teşekkürler.

 • H
  Hülya Yenginol27.07.2019

  Merhaba muayene ücreti vede ortalama tedavi süreci hakkında bilgi verebilirmisiniz

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Hülya hanım merhaba. Detaylı bilgi için bire bırakmış olduğunuz telefon numarasından sizi arayacaklar. Teşekkürler.

 • Ş
  Şahin Samancı18.07.2019

  Muayene Ücret ne kadar bilgi alabilirmiyim

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhabalar Şahin bey. bize bırakmış olduğunuz telefon numarasından sizi arayarak bilgilendirme yapacaklar. Teşekürler.

 • Ç
  Çiğdem12.07.2019

  Merhaba, muayene ücretinin ne kadar olduğunu soracaktım ben. Konya'dan sevgiler saygılar :)

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Çiğdem hanım merhabalar. Detaylı bilgi için sizi arayacaklar.Teşekkürler.

Soru Sor
Hasta Yorumları
Görüntü değişti ve ağrılarım kaboldu
Görüntü değişti ve ağrılarım kaboldu 18.12.2019

Ben Çiğdem Resuloğlu, Ordu'dan geliyorum. Üç çocuk annesiyim, üç normal doğum yaptım. Topuklu ayakkanı giymeyi giymeyi çok seviyorum. Rengin hanım'ı bir doktor arkadaşım tavsiye etti. Onun da varis problemleri vardır ve mutlu sonuçlar almıştı. Bende 2 seans sonucu çok mutlu sonuçlar aldım. Görüntü değişti ve ağrılarım kayboldu. Dr. Rengin hocamın'a teşekkür ediyor, Allah yolunu daima açık etsin diyorum. Sevgiler, saygılar...

Bacaklarım bir tüy gibi hafifledi
Bacaklarım bir tüy gibi hafifledi 03.12.2019

Yaklaşık yirmi yıldır varis sıkıntım vardı.Ağrılarım son on aydır çok artmıştı. Artık özellikle sol ayağımın üstüne basamıyordum. Dr. rengin Türkgüler Hocam'a yaptığım araştırmalar sonucu ulaştım. İyi ki ona rastgelmişim. Rengin Hocam ilk olarak görüntülü inceleme yaptı. Her iki bacağımda da dışardan da rahatça görünen kalın varisli damarlarım vardı. Ana damarımda sorun olmadığını söyledi. Rengin Hocam her iki bacağım için skleroterapi tedavisi yapacağını belirtti. İlk seansıma aynı gün başladı. Hiç ağrı hissetmedim. Rengin Hocam ertesi gün içinde randevu verdi ve ikinci seansımı aldım. Bir mucize gibiydi. Bacaklarım bir tüy gibi hafifledi. Çok şükür ağrılarım son buldu. İlk bir hafta varis çorabı giydim ve merhemimi, yağımı sürdüm. Bir ay sonra Rengin Hocam'a kontrole geldim. Beraber öncesi fotoğraflarıma baktık. Hiç bir damarımın izi kalmamıştı. Ağrılar bitmişti. Dr. Rengin Türkgüler hocam size çok teşekkür ederim. Derdime derman oldunuz. Uzun yıllar bu kutsal mesleği yapmanızı, benim gibi herkese şifa vermenizi dilerim. Emekli İngilizce Öğretmeni Aylin ÇAKIREL

Tedavimi oldum çok çok iyi bir sonuç aldım
Tedavimi oldum çok çok iyi bir sonuç aldım 10.06.2019

İnstagram da vakit geçirirken Dr. Rengin Türkgüler 'in sayfası dikkatimi çekti. Varis şikayetim olduğu içinde hemen arayıp öğrenmek istedim. Aradım çok samimi ve güler yüzle karşılandım. Randevu aldım ve muayeneye geldim. Başta çok tedirgindim ama Rengin hanım ve Beril hanımın güler yüzü ve samimi oluşu beni çok rahatlattı. Tedavimi oldum çok çok iyi bir sonuç aldım. Başta Dr. Rengin Türkgüler Hanıma, hemşiresi Beril hanıma ve Şengül hanıma samimiyetlerinden ve güler yüzlerinden dolayı ayrıca çok çok teşekkür ederim. Sanki yıllardır tanışıyor gibi hissettim kendimi. Hayat boyu başarılarınızın devamını dilerim. Sevgiler Sündüz Çiğdem Sevgiler Sündüz Çiğdem

Bacaklarımdaki şiddetli ağrılar kalmadı
Bacaklarımdaki şiddetli ağrılar kalmadı 04.06.2019

Yaklaşık olarak 5-6 yıldır bacağımda oluşan varislerden şikayetçiydim. Televizyonda bir haber programında babamın izleyip beni uyarmasıyla varisler için köpük ve lazer tedavisinden haberim oldu. İnternet aracığıyla yapmış olduğum uzun araştırmalar sonucunda da Dr. Rengin TÜRKGÜLER hocamla tanışma ve

Kısa ve acısız
Kısa ve acısız 04.06.2019

Varis ağrısından ve görüntüsünden dolayı çok rahatsız oluyordum. Kısa ve acısız süren tedavi sonucu bacaklarım düzeldi. Doktorum Rengin Türkgüler'e teşekkür ediyorum ve herkese tavsiye ediyorum..

Bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz
Bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz 08.11.2018

20 yıldır yanımdan ayrılmayan ağrılarımdan 2 seansta kurtuldum.Rengin hocama ve hemşire arkadaşlara çok teşekkür ederim. Keşke daha önce tanısaymışım, daha önce gelseymişim.Varislerimin bana yaşattığı ızdıraplardan bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz...Çok güzel... Tatlı dilli, güler yüzlü meslektaşım Allah razı olsun, hayat boyu başarı ve mutluluklar diliyorum.

Varis Ağrılarımdan Kurtuldum
Varis Ağrılarımdan Kurtuldum 16.07.2017

Doktor Rengin Hanım'ın sayesinde uzun zamandır sıkıntı yaşadığım varislerimden ve ağrılarımdan kurtuldum. ... Sevinç Kalın

Ağrısız Bir Yaz Geçirdik
Ağrısız Bir Yaz Geçirdik 16.07.2017

Ağrısız bir yaz geçirdik çok şükür, güler yüzlü karşılamanız ve samimiyetiniz için eşim Levent Özarslan ve kendi adıma çok teşekkür ederim.

O kadar çok işlem yaptırdım ki
O kadar çok işlem yaptırdım ki 16.07.2017

O kadar cok işlem yaptırdım ki yaptırmam dediğim şeyleri bile yaptım ama hiçbirinde fayda bulamadım. Taki Rengin hanımı tanıyana kadar size çok teşekkür ederim. Rengin hanım siz bana bir söz vermiştiniz.

Bacaklarım çok iyi durumda
Bacaklarım çok iyi durumda 16.07.2017

Merhaba Rengin hanım, bir aylık tatilden sonra Avustralya'ya döndüm. Size teşekkür etmek istiyorum. Ankara'nın temmuz ayı sıcağında olsada varislerimden kurtulmama yardım ettiniz. Sizi tercih ettiğim için çok mutluyum. Bacaklarım çok iyi durumda. Teşekkür ederim.

Ufuk Üniversitesi Cad. Farilya Bussines Center, No:8, Kat:14, Ofis:68, Çukurambar, Çankaya
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0532 385 31930312 224 1314