Sık SorulanlarHasta Yorumları

Varis Tedavisi Trabzon

Trabzon Varis Tedavisi

Varis tedavisinde girişimsel radyoloji uzmanı olan Dr. Rengin TÜRKGÜLER varis klinik de lazerle varis tedavisi, köpük tedavisi ve skleroterapi hizmeti sunmaktadır.

Varis Tedavisi Trabzon

Lazerle varis tedavisi veya ameliyatsız varis tedavisi tüm dünyada varis ameliyatının yerini almıştır.

İşlem son derece kolay, konforlu ve etkili şekilde Varis Tedavisi Trabzon da yaşayan hastalar için sunulmaktadır. Tedavileriniz variskliniğinde yapılmaktadır. Lazerle varis tedavisi görünen varislere değil onu oluşturan büyük damara (çoğunlukla safen toplardamara) yapılır.

Tedavi sonrasında kalan varisler kendiliğinden kaybolur. Kaybolmalarını hızlandırmak için ek olarak köpük tedavisi uygulanır.

Varis hastalarının aklına gelen ilk sorudur; varis tedavisi nasıl yapılır?

Varis bir toplardamar hastalığı olduğundan bu hastalığın tedavisi geçmişte varisli damarın ameliyat ile çıkarılması olarak kabul ediliyordu.

Ancak gelişen tıp ve teknoloji bu teknolojiyi kullanmaya başlayan girişimsel radyoloji uzmanları ile beraber varis tedavisi nasıl yapılır sorusu tekrar sorulmaya başlandı. Varis hastalığının tedavisinde ameliyat yöntemi artık terk edildi. Bunun yerine varisli damar ameliyat ile vücudun dışına çıkarılmak yerine damar olduğu yerde kapatılarak bırakılması tercih edilir hale geldi.

Varisli Damar aşağıdaki yöntemlerle kapatılabilir.

 • Lazer varis tedavisi,
 • Buhar varis tedavisi,
 • Radyofrekans varis tedavisi,
 • Köpük varis tedavisi,
 • Skleroterapiyle varis tedavisi.

Kullanılan yöntemlerin tamamının ortak özelliği damar içine iğne deliğinden girişimsel radyologlar tarafından girişim yapılması ve damar içine uygulanan ısı ya da ilaç ile damarın bir daha açılamayacak şekilde kapatılması şeklinde söylenebilir

Varis tedavisi nasıl yapılır? sorusunun ilk cevabı olan; Lazerle, Buharla yada Radyofrekansla varis tedavisinde damar içine gönderilen malzeme damar içini yakmak için kullanılır. Böylece damar içine doğru yapışır ve bir daha açılmaz. Bu tedavi ameliyatla damarın dışarıya çıkarılması ile aynı sonucu doğuran bir işlemdir.

İkinci cevabı olan; Köpükle ve skleroterapiyle varis tedavisidir. Bu yöntemde damar içine verilen ilaç damar içine yapışarak damarı kapatır. Daha sonra bu damar vücut tarafından ortadan kaldırılır.

Varis Tedavisi Trabzon da yaşıyorsanız size de uygulanabilir. Bize ulaşın!

Varis Tedavisi Trabzon Sık Sorulan sorular
 • Varis İçin Hangi Doktora Gidilir?
  Varis Teşhisi Radyoloji Uzmanları Tarafından Yapılır

  Varis hastalığı bacak toplardamarlarında oluşan bir sağlık sorunu olması nedeniyle kalp damar cerrahları tarafından incelenmekte idi. Fakat gelişen teknoloji ve tıpta gelişen yöntemler varis hastalığını girişimsel radyolojinin alanına sokmuştur.

  Varis sorunu yaşayan kişilerin bacaklarındaki varisin muayenesi için hastaneye gittiklerinde damarların ayrıntılı olarak incelenmesi için radyoloji birimine yönlendirildiği bilinen bir gerçektir. 

  Varis hastalığının teşhisi için yapılması gereken renkli doppler ultrason işlemini radyoloji uzmanı doktorlar yapmakta ve hazırladıkları raporlar kalp damar cerrahı doktorların yapacakları ameliyat için önemil bir veri olmaktadır. Ancak gelişen tedavi yöntemleri bu hastalığın tedavisinde kalp damar cerrahlarının yanı sıra girişimsel radyoloji uzmanı doktorların da tedavide yer almasına neden olmuştur. 

  Özellikle AMELİYATSIZ VARİS TEDAVİSİ yöntemlerinden olan EVLA (lazerle varis tedavisi) yönteminin girişimsel radyoloji uzmanları tarafından geliştirilmesinden sonra bu hastalığın tedavisinde radyologlar önemli yer almaya başlamıştır. Dünyada son yıllarda varis tedavisi için girişimsel radyoloji uzmanlarının yaptığı ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri ameliyatın yerini almıştır. 

  Bu nedenle varis için hangi doktora gidilir? sorusunun cevabı; "girişimsel radyoloji uzmanlarıdır" demek doğru olmaktadır. 

   

   

 • Venöz Haritalama Nedir?
  Venöz Haritalama Nedir?

  Venöz haritalama varisli damarların büyüklüğünün, genişliğinin ve yerinin Renkli Doppler Ultrason ile tespit edilmesidir. Venöz Haritalama Nedir? sorunusa en net cevap bu yazının devamında bulunmaktadır.

  Venöz haritalama Radyoloji Uzmanları tarafından renkli doppler ultrason ile yapılabilen bir inceleme sonunda hazırlanan bir rapordur. Bu inceleme ile varis hastası olması muhtemel kişilerin bacaklarında dokular içinde boylu boyunca uzanmakta olan varisli toplardamarların bacağın neresinde kaç santimenteye ulaştığı nerede daralıp ve genişlediğinin belirlendiği bir tetkiktir. Tetkikin renkli doppler ultrason yapmaya ehliyetli bir radyolog tarafından yapılması zorunludur.

  Venöz haritalama yalnızca bu konuda uzmanlaşmış radyologlar tarafından yapılmalıdır. Venöz haritalama raporunu radyolog olmayan kişilerin vermesi mümkün değildir. İyi yapılmış bir Venöz Haritalama varis tedavisi öncesinde yapılması mecburi olan bir işlemdir. Çünkü varis tedavisinin nasıl ve nerede bulunan hangi damara yapılacağı bu inceleme sonucunda tespit edilir. Gözle yapılan bir varis muayenesi sonrasında aslında varis olmayan bir damarınızın kapatılması sonucuyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

  İşte burada varis hastalığının teşhis ve tedavisinde neden girişimsel radyoloji uzmanlarının avantajlı olduğu ortaya çıkmaktadır. Hastalığın nerede olduğunu gören gözün nerede tedavi yapacağını bilmesi kadar büyük bir avantaj yoktur. Girişimsel Radyoloji uzmanları bu avantajı venöz haritalama yapmaları ve varisli damarın yerinin ve tipinin tespiti sonrasında tedavisinde de ultrasonu kullanarak tedaviyi gerçekleştirebilmesindedir.

  Eğer Varis hastası olduğunuzu düşünüyorsanız tedavinize geçmeden önce venöz haritalama yaptırmayı ihmal etmeyin. Venöz haritalama yapılmadan tedaviye başlanmasına müsaade etmeyin.

  Venöz haritama nedir diye soruyorsanız ve daha fazla bilgi ve randevu için bizimle iletişime geçin.
Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • T
  Tahsin Ağaç31.08.2022

  İy günler hocam, benim 72 yaşında annemin varis sorunu var daha öncede damar tıkanıklığı yaşamıştı. Şimdi uzun zamandır varis çorabı kullanıyor. Bu tedavi bu yaş grubu için uygun mu uygunsa ne kadar zaman alıyor tedavi süresi teşekkürler

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba tıkalı olan damarların tekrar muayenesi yapılması ve duruma göre işleme alınıp alınmaması hakkında fikir verebilmem için hastayı görmem gerekiyor. Doğru tedavi için doğru tanı çok önemli yapılacak işlemler için. Uygun bir zamanınızda muayene randevu için bize ulaşırsanız yetkili personelim sizinle ilgilenecek, yardımcı olacaktır. Sevgiler.

 • B
  Banur Dilek15.07.2022

  Hayırlı günler.Köpüklü varis tedavisi Trabzon da yapılıyor mu?Kliniğiniz Ankara'da yazmışsınız...

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba, Trabzon'dan gelen çok fazla hastam var, ancak merkezim sadece Ankara'da.

 • G
  Gulsah Gokcuoglu28.04.2021

  Kilcal damar tedavi nasil olmaktadir

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Gülşah hanım merhaba. Bize bırakmış olduğunuz telefon numarasından yetkili arkadaşlar sizi arayacaklar. Sağlıklı günler dileriz.

 • I
  Irem22.06.2019

  Merhabalar benim toplar damar yetmezligimden sol bacagim sis ve ayagimda ödem var bunun tedavisi var mi gercekten ve trabzonda nerede yeriz

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  İrem hanım merhabalar. Muayene etmeden size net bir şey söylemek maalesef mümkün değil. Kliniğim Ankara'da. Teşekkürler.

 • Z
  Zeynep02.09.2018

  Merhaba 28 yaşındayım sürekli ayak üstü çalışıyorum kilom da fazla biraz bacaklarımda aşırı derece varış var aldırmak istiyorum fiyat bilgisi alabilir miyim

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhabalar Zeynep Hanım öncelikle geçmiş olsun. Ameliyatsız varis tedavimiz ile sağlığınıza en iyi şeklide kavuşmanız mümkündür.Fiyat Bilgisi ve Randevu için bize (0312)224 13 14 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 • S
  Sezgin Gazioğlu15.01.2018

  Ben 2010 yilinda köpük tedavisi yaptirdim 2016 yilinda ameliyat oldum ama varislerim yine cikmaya başladı 2 aydir nurbal sifadan bitkisel ilac virde v-vein hap kullaniyorum ama fayda bulmadim tekrar tedavi olabilirmiyim nr yapmam lazim

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Sezgin bey geçmiş olsun, Köpük tedavisi yaptırdığınızı ancak daha sonra tekrarladığını ifade etmişsiniz. Varis hastalığına neden olan asıl sebep araştırılmadan ve bu sebep ortadan kaldırılmadan yapılacak köpük tedavisinde deva bulunması mümkün değildir. Bu nedenle köpükle varis tedavisi ya da skleroterapi yaptırmadan önce varise neden olan şeyin ne olduğunun renkli doppler ultrason ile iyice tespit edilmesi gerekir. Böylece varise neden olan olgu ortadan kaldırıldıktan sonra yapılacak köpük tedavisi varisin sona ermesini sağlayacaktır. Bunun için lütfen randevu alınız. 0 532 385 31 93

Soru Sor
Hasta Yorumları
Görüntü değişti ve ağrılarım kaboldu
Görüntü değişti ve ağrılarım kaboldu 18.12.2019

Ben Çiğdem Resuloğlu, Ordu'dan geliyorum. Üç çocuk annesiyim, üç normal doğum yaptım. Topuklu ayakkanı giymeyi giymeyi çok seviyorum. Rengin hanım'ı bir doktor arkadaşım tavsiye etti. Onun da varis problemleri vardır ve mutlu sonuçlar almıştı. Bende 2 seans sonucu çok mutlu sonuçlar aldım. Görüntü değişti ve ağrılarım kayboldu. Dr. Rengin hocamın'a teşekkür ediyor, Allah yolunu daima açık etsin diyorum. Sevgiler, saygılar...

Bacaklarım bir tüy gibi hafifledi
Bacaklarım bir tüy gibi hafifledi 03.12.2019

Yaklaşık yirmi yıldır varis sıkıntım vardı.Ağrılarım son on aydır çok artmıştı. Artık özellikle sol ayağımın üstüne basamıyordum. Dr. rengin Türkgüler Hocam'a yaptığım araştırmalar sonucu ulaştım. İyi ki ona rastgelmişim. Rengin Hocam ilk olarak görüntülü inceleme yaptı. Her iki bacağımda da dışardan da rahatça görünen kalın varisli damarlarım vardı. Ana damarımda sorun olmadığını söyledi. Rengin Hocam her iki bacağım için skleroterapi tedavisi yapacağını belirtti. İlk seansıma aynı gün başladı. Hiç ağrı hissetmedim. Rengin Hocam ertesi gün içinde randevu verdi ve ikinci seansımı aldım. Bir mucize gibiydi. Bacaklarım bir tüy gibi hafifledi. Çok şükür ağrılarım son buldu. İlk bir hafta varis çorabı giydim ve merhemimi, yağımı sürdüm. Bir ay sonra Rengin Hocam'a kontrole geldim. Beraber öncesi fotoğraflarıma baktık. Hiç bir damarımın izi kalmamıştı. Ağrılar bitmişti. Dr. Rengin Türkgüler hocam size çok teşekkür ederim. Derdime derman oldunuz. Uzun yıllar bu kutsal mesleği yapmanızı, benim gibi herkese şifa vermenizi dilerim. Emekli İngilizce Öğretmeni Aylin ÇAKIREL

Tedavimi oldum çok çok iyi bir sonuç aldım
Tedavimi oldum çok çok iyi bir sonuç aldım 10.06.2019

İnstagram da vakit geçirirken Dr. Rengin Türkgüler 'in sayfası dikkatimi çekti. Varis şikayetim olduğu içinde hemen arayıp öğrenmek istedim. Aradım çok samimi ve güler yüzle karşılandım. Randevu aldım ve muayeneye geldim. Başta çok tedirgindim ama Rengin hanım ve Beril hanımın güler yüzü ve samimi oluşu beni çok rahatlattı. Tedavimi oldum çok çok iyi bir sonuç aldım. Başta Dr. Rengin Türkgüler Hanıma, hemşiresi Beril hanıma ve Şengül hanıma samimiyetlerinden ve güler yüzlerinden dolayı ayrıca çok çok teşekkür ederim. Sanki yıllardır tanışıyor gibi hissettim kendimi. Hayat boyu başarılarınızın devamını dilerim. Sevgiler Sündüz Çiğdem Sevgiler Sündüz Çiğdem

Bacaklarımdaki şiddetli ağrılar kalmadı
Bacaklarımdaki şiddetli ağrılar kalmadı 04.06.2019

Yaklaşık olarak 5-6 yıldır bacağımda oluşan varislerden şikayetçiydim. Televizyonda bir haber programında babamın izleyip beni uyarmasıyla varisler için köpük ve lazer tedavisinden haberim oldu. İnternet aracığıyla yapmış olduğum uzun araştırmalar sonucunda da Dr. Rengin TÜRKGÜLER hocamla tanışma ve

Kısa ve acısız
Kısa ve acısız 04.06.2019

Varis ağrısından ve görüntüsünden dolayı çok rahatsız oluyordum. Kısa ve acısız süren tedavi sonucu bacaklarım düzeldi. Doktorum Rengin Türkgüler'e teşekkür ediyorum ve herkese tavsiye ediyorum..

Bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz
Bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz 08.11.2018

20 yıldır yanımdan ayrılmayan ağrılarımdan 2 seansta kurtuldum.Rengin hocama ve hemşire arkadaşlara çok teşekkür ederim. Keşke daha önce tanısaymışım, daha önce gelseymişim.Varislerimin bana yaşattığı ızdıraplardan bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz...Çok güzel... Tatlı dilli, güler yüzlü meslektaşım Allah razı olsun, hayat boyu başarı ve mutluluklar diliyorum.

Varis Ağrılarımdan Kurtuldum
Varis Ağrılarımdan Kurtuldum 16.07.2017

Doktor Rengin Hanım'ın sayesinde uzun zamandır sıkıntı yaşadığım varislerimden ve ağrılarımdan kurtuldum. ... Sevinç Kalın

Ağrısız Bir Yaz Geçirdik
Ağrısız Bir Yaz Geçirdik 16.07.2017

Ağrısız bir yaz geçirdik çok şükür, güler yüzlü karşılamanız ve samimiyetiniz için eşim Levent Özarslan ve kendi adıma çok teşekkür ederim.

O kadar çok işlem yaptırdım ki
O kadar çok işlem yaptırdım ki 16.07.2017

O kadar cok işlem yaptırdım ki yaptırmam dediğim şeyleri bile yaptım ama hiçbirinde fayda bulamadım. Taki Rengin hanımı tanıyana kadar size çok teşekkür ederim. Rengin hanım siz bana bir söz vermiştiniz.

Bacaklarım çok iyi durumda
Bacaklarım çok iyi durumda 16.07.2017

Merhaba Rengin hanım, bir aylık tatilden sonra Avustralya'ya döndüm. Size teşekkür etmek istiyorum. Ankara'nın temmuz ayı sıcağında olsada varislerimden kurtulmama yardım ettiniz. Sizi tercih ettiğim için çok mutluyum. Bacaklarım çok iyi durumda. Teşekkür ederim.

Ufuk Üniversitesi Cad. Farilya Bussines Center, No:8, Kat:14, Ofis:68, Çukurambar, Çankaya
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0532 385 31930312 224 1314