Sık SorulanlarHasta Yorumları

Varis Kremi

Varis Kremi

Varis Kremi

Pekçok varis hastası varis tedavisi kararı vermeden önce pek çok araştırma yapar. Bu araştırmaları sırasında en çok karşılaştığı çözüm önerilerinden biri de varis kremi olmaktadır.-

Belkide siz de internette varis hastalığınızın belirtilerini yok edecek ya da ağrılarınızı ve kaşıntıyı dindirecek bir çare arıyorsunuz ve varis deyince varis kremi reklamları ile karşı karşıya kaldınız.

Varis Kremi ile ilgili olarak aklınıza pek çok şey gelmiş olabilir!

Acaba bacaklarımdaki varisleri varis kremi iyi edebilir mi? Bacaklarımdaki varislerin yok olmasını varis kremi sağlayabilir mi? diye... Ancak yukarıda saydığımız veya aklımıza gelmeyen başkaca tüm varis kremine ilişkin soruların ne yazık ki cevabı olumsuzdur. Varis kremleri varisi tedavi etmez ve şikayetleri de geçirmez.

Varis internet sitemiz içinde bulunan varis nedir isimli yazıda ayrıntılı biçimde anlatılmıştır. Bu yazıyı okuyanlar bilir, varis toplardamarlar içinde bulunan kapakçıkların bozulması sonucu ortaya çıkan bir toplardamar hastalığıdır. Bu hastalık damarlar içinde bulunan kapakçıkların mekanik olarak bozulmasından ve kanı aşağı doğru kaçırmasından dolayı ortaya çıkar.

Böyle bir durumda da ameliyat gibi mekanik yöntemler ile varisli damarın vücut dışına çıkarılmasından başka çare kalmaz. Varis çorabı ise bir müddet daha idare etmenizi sağlayabilir. Varis tedavi edilmediği müddetçe sorun olarak devam eder.

Varis bir kaç şekilde tedavi edilir. Ama varis kremi ile tedavi edilmez. Varis kremi olarak pek çok farklı öneri ortaya atılmaktadır. Bunların arasında at kestanesi kremi de vardır. Bu ve buna benzer varis kremlerini kullanan pek çok hastamız olmuş hiçbiri deva bulamamış en son bize başvurmuştur.

Varis kremi satan piyasada pek çok internet sitesi var ve bu sitelerde kremi kullanmış ve deva bulmuş olduğunu söyleyen gerçekte var olmayan hasta yorumları var. Bu hasta yorumlarını teyit etme imkanınızın olmadığını bilen bu kişiler yaptıkları bu satış yöntemi ile insanları kandırmaktadır.

Varis kremi kullandığını söyleyen bu hayali kişiler bir çırpıda varisten kurtulduklarını ifade etmektedirler. Ancak ne yazık ki bu ifadeler gerçek değildir.

Aklınıza bir getirin damarlarınızın içindeki kapakçıklar bozulmuş ve artık kapanmıyorlar. Damar çapınız genişlemiş ve dışarıdan baskı yapan varis çorabına rağmen akşama kadar ayaklarınız şişiyor. Böyle bir sorunu cilt yüzeyinden sürülen bir krem nasıl çözebilir. Tabi ki çözemez. Bu nedenle bu oyuna gelmeyin ve varis tedavinizi bilimsel yöntemlerden biriyle yaptırın.

Varis ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilebiliyor!

Lazerle Varis Tedavisi 

Lazerle varis tedavisi en kalın varis türlerine uyguladığımız varis tedavisi yöntemidir. Bu yöntemin diğer adı Endo Venöz Lazer Ablasyon (EVLA) dır. Bu tedavi yönteminde artık çok genişlemiş ve ameliyat ile vücudun dışına çıkarılması gereken damarlar tedavi edilmektedir.

Lazerle varis tedavisi esnasında damar içine lazer katateri yerleştirilmekte ve damar içten yakılarak kapatılmaktadır. Böylece varisli toplardamarın kanı bacağın altına doğru kaçırması önlenmektedir.

Tedavi sonrasında hasta yürüyerek evine dönmekte ertesi gün ise işe gidip hayata katılmaktadır. Varis tedavisi olmak için hayata ara vermenize gerek yoktur. Ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerinin en son teknolojik yöntemi lazerle varis tedavisi yöntemi olup bu yöntem lazer epilasyon aleti ile yüzeyden görünen kılcal damarların yakılması işlemi ile karıştırılmamalıdır. Bu çok daha komplike ve ağır varis hastalarına uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Köpük Tedavisi

Köpük tedavisi yukarıda anlatılan lazerle varis tedavisi ile kapatılamayacak kadar ince varislerin tedavisinde başvurulan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem lazer fiberi ve katateri yerleştirilemeyecek kadar dar olan damarlara uygulanır.

Damar içine sklerozan bir madde olan aterosklerol isimli ilaç özel aletler yardımı ile köpürtüldükten sonra verilir. Bu ilaç özellik itibariyle damar iç cidarını yakar. Bu sayede iç cidarı yanan varisli damar yapışarak kapanır. Böylece varisli damarın kapanması sonrasında aşağı doğru kan akışı durur ve böylece hastalığın belirtileri ortadan kalkmaya başlar. Bilindiği üzere varis, toplardamarların kirli kanı kalbe taşımak yerine bacaklara ve ayaklara doğru kaçırmasından dolayı ortaya çıkan bir hastalıktır. Bu nedenle kaçak yapan toplardamarların kapatılması köpük tedavisi ile hedeflenmektedir

Skleroterapi

Yukarıda anlatılan varis tedavisi yöntemlerinin her ikisi aslında birbirini tamamlayan varis tedavisi yöntemleri olup bu yöntemlerin birbirinden farkı tedavinin uygulandığı damarların kalınlıklarındaki farklardır. Skleroterapi de durum aslında aynıdır.

Skleroterapi köpük tedavisinin de uygulanamayacağı kadar ince damarlara özellikle kılcal varislere uygulanarak tedavi tamamlanır. Kılcal varisler aslında altta yatan asıl nedenin gözle görülebilen kısmıdır. Bu nedenle varis tedavisinde bu sıranın takip edilmesi; önce gerekiyor ise lazerle varis tedavisi daha sonra köpük tedavisi ve en son kılcal varis tedavisi olan skleroterapinin uygulanması gerekir.

Yukarıda anlatılan tüm varis tedavisi yöntemlerinde varisin tam olarak teşhis ve tedavisinin deneyimli bir radyoloji uzmanı tarafından yapılmasında büyük yarar vardır.

Varis kremi kullanmayı aklınızdan çıkarın ve modern bilimin yöntemlerini kullanın!

Varis Kremi Sık Sorulan sorular
 • Varis Kremi Nedir İşe Yarar mı?
  Varis Kremi Nedir? İşe Yarar mı?

  Radyoloji Uzmanı Dr. Rengin Türkgüler, varis kremlerinin ağrıları anlık yok ettiğini belirtirken, merak edilen birçok soruya da cevapladı! ‘’Varis kremi işe yarar mı?’’

  İyice bir düşünün! Cildin üstüne süreceğiniz bir krem, cildin altındaki genişlemiş bir damarı nasıl daraltabilir? Damardaki kirli kan göllenmesini, damarlardaki kıvrılma ve genişlemeyi düzeltmesi mümkün müdür? Varis, kremle tedavi edilebilir mi?  Hayır, varis kremle tedavi edilemez! Edilemez, edilebilseydi eğer Girişimsel Radyoloji Uzmanları reçeteye varis kremi yazarlardı.

  EVLA (lazer tedavisi),Skleroterapi gibi teknolojilerin gelişmesine gerek kalmazdı.  Krem ne işe yarar? Tedavi edemez ancak ne işe yarar bir bakalım. Güvendiğiniz markalardan alırsanız ağrı, sızlama ve yanma gibi sorunların anlık olarak giderilmesini sağlayabilir. Şu söylenebilir! Sürüldüğünde anlık rahatlama sağlayabilir ancak birkaç saat sonra o rahatlığınız yerini huzursuzluğa bırakabilir. Çatıda bir hasar varsa yağmurda yerleri kurulamak geçici olarak çözüm gibi görünebilir. Ancak çatıdaki hasarı onarmadan yerleri kurularsanız her yağmur yağdığında yerler yeniden ıslanır. Yani varisli damarları tedavi etmediğiniz sürece üstten süreceğiniz şeyler geçici rahatlama dışında bir çözüm sağlamaz.

  Varis Kremi İşe Yarar mı? ne yazık ki hayır. Ancak varis tedavisi için bize ulaşın.
Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • H
  Hilal06.02.2021

  Merhaba hocam be im ayağım gün içinde ve akşamları ağrıyo ve bazı yerlerinde örümcek ağı gibi kizariklar var bi tedavisi yada bi krem varmı yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Hilal hanım geçmiş osun. Varislerin kremle veya ilaçla tedavisi pek mümkün değil. İşlemler hakkında bırakmış olduğunuz telefon numarasından sizi arayarak detaylı bilgi sağlayacaklar. Sağlıklı günler dilerim.

 • M
  Mustafa Yasar19.07.2019

  55 yasındayım ,Döplerde İç varis teshisi kondu , ağrım yok ama gece uyutmuyo ne önerirsiniz??

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Mustafa bey merhaba. Geçmiş olsun. Bu alanda uzman bir doktora görüşmeniz ve tedaviye başlamanızı öneririm. Damarlar giderek genişler ve başka damarlarda besleyerek varis oluşturabilir. Buda istemediğimiz önemli bir sorundan birisidir. Daha kapsamlı bilgi için bize bırakmış olduğunuz telefon numarasından sizi arayarak bilgi verecekler.

Soru Sor
Hasta Yorumları
Görüntü değişti ve ağrılarım kaboldu
Görüntü değişti ve ağrılarım kaboldu 18.12.2019

Ben Çiğdem Resuloğlu, Ordu'dan geliyorum. Üç çocuk annesiyim, üç normal doğum yaptım. Topuklu ayakkanı giymeyi giymeyi çok seviyorum. Rengin hanım'ı bir doktor arkadaşım tavsiye etti. Onun da varis problemleri vardır ve mutlu sonuçlar almıştı. Bende 2 seans sonucu çok mutlu sonuçlar aldım. Görüntü değişti ve ağrılarım kayboldu. Dr. Rengin hocamın'a teşekkür ediyor, Allah yolunu daima açık etsin diyorum. Sevgiler, saygılar...

Bacaklarım bir tüy gibi hafifledi
Bacaklarım bir tüy gibi hafifledi 03.12.2019

Yaklaşık yirmi yıldır varis sıkıntım vardı.Ağrılarım son on aydır çok artmıştı. Artık özellikle sol ayağımın üstüne basamıyordum. Dr. rengin Türkgüler Hocam'a yaptığım araştırmalar sonucu ulaştım. İyi ki ona rastgelmişim. Rengin Hocam ilk olarak görüntülü inceleme yaptı. Her iki bacağımda da dışardan da rahatça görünen kalın varisli damarlarım vardı. Ana damarımda sorun olmadığını söyledi. Rengin Hocam her iki bacağım için skleroterapi tedavisi yapacağını belirtti. İlk seansıma aynı gün başladı. Hiç ağrı hissetmedim. Rengin Hocam ertesi gün içinde randevu verdi ve ikinci seansımı aldım. Bir mucize gibiydi. Bacaklarım bir tüy gibi hafifledi. Çok şükür ağrılarım son buldu. İlk bir hafta varis çorabı giydim ve merhemimi, yağımı sürdüm. Bir ay sonra Rengin Hocam'a kontrole geldim. Beraber öncesi fotoğraflarıma baktık. Hiç bir damarımın izi kalmamıştı. Ağrılar bitmişti. Dr. Rengin Türkgüler hocam size çok teşekkür ederim. Derdime derman oldunuz. Uzun yıllar bu kutsal mesleği yapmanızı, benim gibi herkese şifa vermenizi dilerim. Emekli İngilizce Öğretmeni Aylin ÇAKIREL

Tedavimi oldum çok çok iyi bir sonuç aldım
Tedavimi oldum çok çok iyi bir sonuç aldım 10.06.2019

İnstagram da vakit geçirirken Dr. Rengin Türkgüler 'in sayfası dikkatimi çekti. Varis şikayetim olduğu içinde hemen arayıp öğrenmek istedim. Aradım çok samimi ve güler yüzle karşılandım. Randevu aldım ve muayeneye geldim. Başta çok tedirgindim ama Rengin hanım ve Beril hanımın güler yüzü ve samimi oluşu beni çok rahatlattı. Tedavimi oldum çok çok iyi bir sonuç aldım. Başta Dr. Rengin Türkgüler Hanıma, hemşiresi Beril hanıma ve Şengül hanıma samimiyetlerinden ve güler yüzlerinden dolayı ayrıca çok çok teşekkür ederim. Sanki yıllardır tanışıyor gibi hissettim kendimi. Hayat boyu başarılarınızın devamını dilerim. Sevgiler Sündüz Çiğdem Sevgiler Sündüz Çiğdem

Bacaklarımdaki şiddetli ağrılar kalmadı
Bacaklarımdaki şiddetli ağrılar kalmadı 04.06.2019

Yaklaşık olarak 5-6 yıldır bacağımda oluşan varislerden şikayetçiydim. Televizyonda bir haber programında babamın izleyip beni uyarmasıyla varisler için köpük ve lazer tedavisinden haberim oldu. İnternet aracığıyla yapmış olduğum uzun araştırmalar sonucunda da Dr. Rengin TÜRKGÜLER hocamla tanışma ve

Kısa ve acısız
Kısa ve acısız 04.06.2019

Varis ağrısından ve görüntüsünden dolayı çok rahatsız oluyordum. Kısa ve acısız süren tedavi sonucu bacaklarım düzeldi. Doktorum Rengin Türkgüler'e teşekkür ediyorum ve herkese tavsiye ediyorum..

Bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz
Bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz 08.11.2018

20 yıldır yanımdan ayrılmayan ağrılarımdan 2 seansta kurtuldum.Rengin hocama ve hemşire arkadaşlara çok teşekkür ederim. Keşke daha önce tanısaymışım, daha önce gelseymişim.Varislerimin bana yaşattığı ızdıraplardan bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz...Çok güzel... Tatlı dilli, güler yüzlü meslektaşım Allah razı olsun, hayat boyu başarı ve mutluluklar diliyorum.

Varis Ağrılarımdan Kurtuldum
Varis Ağrılarımdan Kurtuldum 16.07.2017

Doktor Rengin Hanım'ın sayesinde uzun zamandır sıkıntı yaşadığım varislerimden ve ağrılarımdan kurtuldum. ... Sevinç Kalın

Ağrısız Bir Yaz Geçirdik
Ağrısız Bir Yaz Geçirdik 16.07.2017

Ağrısız bir yaz geçirdik çok şükür, güler yüzlü karşılamanız ve samimiyetiniz için eşim Levent Özarslan ve kendi adıma çok teşekkür ederim.

O kadar çok işlem yaptırdım ki
O kadar çok işlem yaptırdım ki 16.07.2017

O kadar cok işlem yaptırdım ki yaptırmam dediğim şeyleri bile yaptım ama hiçbirinde fayda bulamadım. Taki Rengin hanımı tanıyana kadar size çok teşekkür ederim. Rengin hanım siz bana bir söz vermiştiniz.

Bacaklarım çok iyi durumda
Bacaklarım çok iyi durumda 16.07.2017

Merhaba Rengin hanım, bir aylık tatilden sonra Avustralya'ya döndüm. Size teşekkür etmek istiyorum. Ankara'nın temmuz ayı sıcağında olsada varislerimden kurtulmama yardım ettiniz. Sizi tercih ettiğim için çok mutluyum. Bacaklarım çok iyi durumda. Teşekkür ederim.

Ufuk Üniversitesi Cad. Farilya Bussines Center, No:8, Kat:14, Ofis:68, Çukurambar, Çankaya
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0532 385 31930312 224 1314